Home Sport Bude to přetahovaná o každý bod, řekl trenér Slavie Trpišovský

Bude to přetahovaná o každý bod, řekl trenér Slavie Trpišovský

FOTO - slavia.cz

Třetí venkovní zápas v řadě a třetí ztráta. To byla pro Slavii včerejší bitva v Liberci, kde remizovala 2:2. Fotbalisté z metropole nezvládli u Nisy závěr zápasu, kdy se nejprve nechal vyloučit Peter Olayinka a v nastaveném čase oslabení hosté inkasovali vyrovnávací gól z kopačky Victora Olatunjiho. »Sešívaní« jsou sice první, ale už jen o skóre před Spartou, která se na ně po výhře 2:0 na půdě Hradce Králové po 24. kole bodově dotáhla.

S Olayinkou, který zbytečně udeřil soupeře »hlavičkou«, bude Slavia situaci řešit. »Bylo to za stavu, kdy vedeme 2:1, není k takové reakci žádný důvod. V zápase byl navíc jeden z nejlepších a nejaktivnějších hráčů, my bychom naopak měli mít nadhled a dohrát to jinak. K takové reakci nebyl žádný důvod, jestli na něj byl nebo nebyl faul, to je otázka, věc k posouzení, on ale nemůže takhle reagovat. Jedna věc je, že nás poslal do deseti, která zapříčinila, jak jsme to dohrávali, další věc je, že nám bude chybět v dalších zápasech. Je to nepochopitelný zkrat, který se mu nikdy nestal za celých pět let, co tady je. Řešit to s ním určitě budeme, zajímá mě, jaký je důvod, že takhle vůbec reagoval,« uvedl na webu Slavie Trpišovský.

Dá se očekávat, že Nigerijec dostane delší trest, který mu znemožní hrát nejen další dva ligové duely, ale také derby »S«, které je na programu 27. kola. Jeho vyloučení ale Trpišovský jako klíčový moment zápasu neoznačil. »Klíčové byly ty dvě šance, které jsme neproměnili. Tohle bylo klíčové až pro závěr zápasu, domácí toho měli plné zuby, my jsme kontrolovali hru a byli nebezpeční a domácí se do té doby nedostali ani k naší bráně. To, že nás bylo o jednoho méně, byl asi i důvod toho, že jsme nedostoupili Doumbiu na půlce, protože nám chyběl ten jeden hráč. Bylo to klíčové vzhledem k tomu tlaku v nastavení, stejně jsme ale tu situaci měli ubránit, nebyla tak těžká. Je to škoda, protože jsme jen čekali na přerušení hry, Olayinka měl jít dolů a na jeho post jít Oscar, Hromada doprostřed. Asi bychom zápas dohrávali jinak. Klíč bych ale hledal v té dobré pasáži, kde jsme měli ty dvě nebo tři dobré pozice, za stavu 3:1 by se nám to asi dohrávalo jinak. Vyloučení nás ale samozřejmě dostalo pod tlak v tom osmiminutovém nastavení,« řekl slávistický lodivod.

To, že se na jeho tým dotáhla Sparta, nebere jako zásadní. »Bude to tahání o každý bod až do konce, moc dobře to víme. Týmy jsou silné v domácím prostředí, jsou důležité body z venkovních prostředí, hlavně z těžkých utkání, jako jsou v Liberci. Zvláště v úvodu jara jsou těžké terény, o to více mě mrzí, co se stalo,« řekl Trpišovský, podle nějž to bylo ze strany jeho svěřenců v Liberci jak týmově, tak individuálně dobré. »Tou jednou hloupostí jsme se o to ale připravili. Body jsou v tom součtu důležité, bude rozhodovat každý jeden, důležité to bude i vzhledem k tomu, v jakém postavení budeme vstupovat do nadstavby. Pro nás je to minus dva body, je to škoda, měli jsme na to vyhrát,« dodal.

(koz)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here