Bylo to jako v Anglii, soudí o derby kouč Trpišovský

Trenér slávistických fotbalistů Jindřich Trpišovský označil sobotní pražské derby na Spartě za jeden z nejlepších zápasů české ligy, které za poslední dobu zažil. Po strhujícím šlágru 27. kola a remíze 3:3 považoval za jedinou kaňku vyrovnávací gól domácích inkasovaný na konci třetí minuty nastavení. Byl ale velmi spokojený s tím, jaký výkon jeho tým poznamenaný virózou a absencemi podal.

»Za mě po všech stránkách skvělý zápas. Padlo šest gólů, na obou stranách bylo hodně vypjatých a zajímavých momentů, skvělá atmosféra. Myslím, že to byl super fotbal. Oba týmy předvedly velké nasazení, enormní úsilí a daly do toho úplně vše, dalo se na to dívat. Druhá půle mi připomínala zápasy z Anglie, trhalo se to, bylo to nahoru dolů. Utkání řadím k tomu nejlepšímu, co jsem v lize za poslední dobu zažil,« řekl Trpišovský.

»Z takového zápasu si budeme pamatovat hlavně ten fotbal, na prvním místě jsou góly, výkony, akce. Emoce k tomu patří, to chceme, musí to ale být v nějakém přijatelném režimu. Oba týmy ukázaly, že by měla převážit pozitiva – výkon, góly, rozhodčí. Neříkám to často, hlavně v první půli k tomu ale suverénním výkonem přispěl skvělý rozhodčí,« poznamenal sedmačtyřicetiletý kouč.

Jeho svěřenci na Letné vedli 2:0 a poté 3:2, náskok ovšem neudrželi a ve třetí minutě nastavení si dal vlastní branku stoper Aiham Ousou. »Samozřejmě nám pomohl první gól. Pak se nám podařilo přidat gól na 2:0. Sparta se ale po narážečce bohužel dostala do pozice, že jsme faulovali ve vápně a přišel kontaktní gól, vzápětí i gól na 2:2. I když někteří hráči chtěli střídat, zareagovali jsme skvěle. Někteří hráči nás podrželi, například Oscar a Ogbu ještě zvýšili aktivitu. Přidali se i další, měli jsme dvě slibné šance, dali jsme gól na 3:2. V závěru jsme ale nezachytili náběh po takovém křížném balonu a dali jsme si vlastní gól. To je asi jediná kaňka na zápase,« uvedl Trpišovský.

Jeho tým zasáhla viróza, kvůli níž nakonec nenastoupila pětice hráčů, další tři vyřadilo zranění. »Kluci, co hráli, to zvládli skvěle. Bůhví, jak by to dopadlo, kdybychom nastoupili v plném složení. Nastoupili ale hráči, kteří mají skvělou kvalitu a měli na to to zvládnut. Jsem strašně spokojený hlavně s hráči, kteří nastoupili do začátku zápasu. Podali výkon na hranici možností,« doplnil bývalý trenér Liberce nebo Žižkova.

Jeho svěřenci zůstali po derby tři kola před koncem základní části soutěže na druhém místě s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Spartu. »První věc je to, že máme teď příznivější vzájemné zápasy. Uvidíme, jestli to k něčemu bude. Jinak se nic nezměnilo, bodová situace zůstala stejná. Pořád je to na kontakt. Bude to boj o každý gól a výsledek, což se ukázalo teď, narazily na sebe dva skvělé týmy. Musíme venku předvádět stejné výkony jako tady, abychom vozili více bodů,« řekl Trpišovský.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy