Home Sport Čeští fotbalisté se druhým dnem chystali na Ligu národů, měli přípravu u...

Čeští fotbalisté se druhým dnem chystali na Ligu národů, měli přípravu u videa

Trénink české reprezentace FOTO - ČTK/Michal Kamaryt

Čeští fotbaloví reprezentanti v Praze pokračovali druhým dnem v přípravě na sobotní předposlední utkání skupiny A Ligy národů doma proti Portugalsku. Všichni hráči v třiadvacetičlenné nominace jsou zdravotně v pořádku a odpoledne absolvovali trénink na Strahově.

Národní tým se sešel před zářijovými posledními dvěma zápasy ve skupině proti Portugalsku a ve Švýcarsku v pondělí v poledne. Poté měli svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého první lehčí trénink a dnes už se naplno začali chystat na Portugalce. Před polednem měli reprezentanti rozbory u videa.

Tým má na přípravu poměrně nezvykle hned pět dní. »Včera jsme měli jen takový lehčí trénink, dnes už budeme něco nacvičovat. Máme celkem dost času si před tím zápasem něco nacvičit, trošku si na sebe zvyknout a zapracovat, abychom měli mezi sebou nějakou chemii,« řekl novinářům klíčový útočník Patrik Schick, který v reprezentaci chyběl téměř rok.

»Tým se celkem dost změnil. S některými kluky jsem nikdy ani netrénoval, natož třeba hrál zápas. Tohle je možná trošku komplikace, že se tady vyměnilo hodně kluků. Na druhou stranu na minulém srazu jsme mohli vidět, že to fungovalo. Věřím, že to tak bude i teď,« dodal útočník Leverkusenu.

Národní tým po čtyřech ze šesti kol skupiny figuruje na třetím místě s jednobodovým náskokem před posledním Švýcarskem. Nejhorší celek tabulky sestoupí do úrovně B. Češi v červnu v úvodním venkovním vzájemném duelu s Portugalskem prohráli 0:2, naopak Švýcarsko porazili doma 2:1.

Schick je před duelem proti Portugalcům s hvězdným útočníkem Cristianem Ronaldem optimistou. »Je pravda, že tyhle velké zápasy se nám většinou podařilo nějakým způsobem zvládnout. Dnes už hlavně tady na té reprezentační úrovni úplně tak velké rozdíly nejsou a utkání jsou velice vyrovnaná. I když to třeba podle jména vypadá jednoznačně, na konci většinou bývají výsledky těsné. Myslím, že znovu uvidíme vyrovnané utkání,« mínil Schick.

(koz, čtk)