Na slabou produktivitu i řešení ofenzivních situací žehrá trenér Slavie Jindřich Trpišovský. Jeho tým sice dostal nejméně gólů z celého ligového pelotonu, ale zatímco loni dával gól za gólem, v této sezoně stihl za deset kol jen sedmnáct tref do černého. Pro srovnání – vedoucí Sparta jich dala 27, a co je horší, po víkendové ztrátě červenobílých v Teplicích (0:0) se utrhla v čele na rozdíl dvou bodů.

»Myslím si, že si vypracováváme dost pozic, postupem času je ale na hřišti vždy méně místa a nám navíc chybí klid při řešení těch situací. V první půli jsme z levé i pravé strany měli spoustu pozic, od Masa (Masopust) i Doudise (Douděra) jsme měli spoustu centrů do vápna, neuhráli jsme ale ani první, ani druhé míče, které ve vápně zůstaly. To byl problém i v posledních patnácti minutách, kdy se ve vápně poodrážela spousta míčů, my tam ale vždy byli druzí. Určitě to chtělo lepší řešení prvních situací, abychom dali rychlý gól a pak chodili do otevřenější obrany. Takhle pořád hrajete do deseti hráčů, za mě chyběla lepší práce v boxu a agresivita ve vápně,« uvedl na klubovém webu Trpišovský.

S produktivitou se jeho tým potýká od počátku sezony. Jedním z důvodů jsou podle trenéra standardní situace. »Dřív jsme z nich byli produktivnější, spoustu gólů hlavou navíc dávali Ondra Lingr a Peter Olayinka. David Jurásek navíc dobře zavíral zadní tyč a připravoval nám pozice, tam nás momentálně v podobných zápasech tlačí bota. Centry z levé strany nejsou dnes zdaleka tak kvalitní jako ty zprava, často míče navíc létají do jiného prostoru, přestože máme ve vápně Tijaniho a Mojmíra. Další věc je, abychom proměňovali šance, určitě tam jsou věci, které jsou souhry náhod, ne ale všechny. Zásadní jsou standardky, Linži s Peterem dávali podstatnou část svých gólů právě hlavou,« zavzpomínal Trpišovský na dvě opory z minulé sezony, jež v létě odešly do zahraničí.

Slavii navíc nebyl v závěru pro ofsajd uznán gól Mojmíra Chytila. Na hraniční situaci upozornila videorozhodčí Adámková a sporný moment byl dlouho přezkoumáván. »Je těžké něco takového kousat. Dáte gól a po asi sedmi minutách je odvolaný. Já si myslím, že tam byl faul na Matěje Juráska, pokud se to takovou dobu přezkoumává, tak by si toho měli všimnout. Do té ofsajdové pozice se navíc dostal právě kvůli tomu faulu, proto pokud tam ofsajd našli, měla se jako první řešit tahle situace,« připojil Trpišovský.

Hodit za hlavu nepodařený duel v Teplicích nehodlá. »Hodit za hlavu to nechceme, musíme si to rozebrat. Spousta hráčů, jako Provi (Provod) a spol., hrají na nových pozicích, musíme jim u videa vysvětlovat, jak se mají v určitých situacích chovat. V první půli jsme měli velkou převahu, mohli jsme z ní určitě vytěžit více. Další věc, kterou musíme zlepšit, jsou auty. Minulý rok jsme z nich dokázali být nebezpeční, teď jsme soupeři z vlastního vhazování darovali penaltu. To jsou věci, které si musíme ukázat,« zakončil kouč červenobílých.

(koz)

FOTO – slavia.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here