Šen Chaj-siung (L), prezident společnosti China Media Group, a Vincent Labrune, prezident francouzské Ligue de Football Professionnel, si potřásají rukama po podpisu memoranda o spolupráci, 23. října 2023. FOTO - CMG

Společnost China Media Group (CMG) podepsala v pondělí s francouzskou Ligue de Football Professionnel (LFP) memorandum o spolupráci, které se týká mimo jiné pořádání akcí, podpory výměny průmyslových odvětví a rozvoje mládeže.


Šen Chaj-siung, prezident společnosti CMG, a prezident LFP Vincent Labrune podepsali memorandum o spolupráci jménem obou stran. Šen během setkání s Labrunem uvedl, že fotbal je sportem číslo 1 na světě a sport je důležitou součástí mezilidských výměn. LFP má bohaté zkušenosti s propagací fotbalových akcí. Dodal, že Ligue 1, nejvyšší francouzská fotbalová liga provozovaná LFP, se těší celosvětové pozornosti a je v Číně velmi populární a že počet diváků zápasů Ligue 1 přesáhl 100 milionů každý rok prostřednictvím CMG, když je tato organizace vysílala.

China Media Group a francouzská Ligue de Football Professionnel podepsaly 23. října 2023 memorandum o spolupráci. FOTO – CMG

Šen poukázal na to, že společnost CMG předvedla prvotřídní technologické inovace a schopnost vysílat sportovní události svým výkonem při vysílání zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022 a mistrovství světa ve fotbale v Kataru v roce 2022, jakož i Světové univerziády v Čcheng-tu a 19. asijských her v Chang-čou v roce 2023.

Šen doufá, že v roce 2024, na který připadá 60. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Francií a také rok konání letních olympijských her v Paříži, se díky spolupráci mezi CMG a LFP může fotbal stát mostem pro obyvatele obou zemí, který posílí jejich přátelství.

China Media Group a francouzská Ligue de Football Professionnel podepsaly 23. října 2023 memorandum o spolupráci. FOTO – CMG

Labrune uvedl, že na něj udělalo dojem vysílání velkých mezinárodních sportovních událostí, včetně olympijských her a mistrovství světa, společností CMG. LFP přikládá obrovskému trhu v Číně velký význam a udržuje se společností CMG dlouhodobou spolupráci a vysílání zápasů Ligue 1 umožnilo francouzskému fotbalu získat v Číně mnoho fanoušků, dodal a vyjádřil naději, že obě strany mohou rozšířit svou spolupráci a přivést do Číny více francouzských fotbalových zápasů i více hvězd Ligue 1, jako je Kylian Mbappe.

Podle MOC se Trophee des Champions uskuteční v Číně v roce 2024. Týmy obou zemí budou hrát více přátelských utkání. CMG a LFP budou také spolupracovat ve více odvětvích, včetně pořádání více fór pro rozvoj fotbalu, spuštění více center pro rozvoj mládeže a rozvoje více akcí v oblasti e-sportů.

CMG podepsala memorandum o spolupráci s i Francouzskou tenisovou federací

Šen Hai-sien (vlevo), prezident společnosti China Media Group, a Gilles Moretton, prezident Francouzské tenisové federace, si podávají ruce po podpisu memoranda o spolupráci, 23. října 2023. FOTO – CMG

Společnost China Media Group (CMG) podepsala v pondělí memorandum o spolupráci i s Francouzskou tenisovou federací, které se týká mimo jiné podpory tenisu, prohloubení spolupráce v oblasti vysílání a rozvoje odvětví. Za obě strany podepsali memorandum o spolupráci prezident CMG Šen Chaj-sien a prezident Francouzské tenisové federace Gilles Moretton.

Podepsána i dohoda s Organizačním výborem olympijských her v Paříži 2024

Šen Hai-sieng, prezident CMG, a Tony Estanguet, prezident organizačního výboru olympijských a paralympijských her Paříž 2024, společně podepsali memorandum o spolupráci jménem obou stran v Paříži, Francie, 23. října 2023. FOTO – CMG

Šen Hai-sieng, prezident společnosti CMG, a Tony Estanguet, prezident organizačního výboru olympijských a paralympijských her Paříž 2024, společně podepsali v Paříži ve Francii memorandum o spolupráci jménem obou stran. Oba se dohodli na prohloubení spolupráce při propagaci pařížských olympijských her a tvorbě souvisejících programů.

Francouzská ministryně kultury Rima Abdul-Malaková se se Šenem setkala v pařížském muzeu Louvre. Poblahopřála mu k dohodě o spolupráci a uvedla, že se těší na širší spolupráci mezi francouzským ministerstvem kultury a CMG v oblastech, jako je televize a film, tradiční kultura a digitální umění.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here