Další stříbro Sáblíkové. Tentokrát ve finále Světového poháru

AKTUALIZOVÁNO

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila ve finále Světového poháru v Tomaszówě Mazowieckém druhé místo v závodu na 3000 metrů a v konečném hodnocení disciplíny se posunula na pátou příčku. Stejně jako minulý týden v předposledním závodu seriálu na této dráze nestačila jen na Norku Ragne Wiklundovou, která ovládla i celkové hodnocení dlouhých tratí.

Pětatřicetiletá Sáblíková se v Polsku vrátila k závodění po prosincovém zranění v Calgary, kde se při pádu řízla bruslí do nohy. Dnes byla na trojce zhruba o půl sekundy rychlejší než minulý týden, časem 4:05,67 minuty ale na Wiklundovou ani tentokrát nestačila. Norka zajela nový rekord dráhy 4:02,79 a českou reprezentantku porazila o 2,88 sekundy.

»Jsem hrozně ráda. Musím říct, že jsem šla na start mnohem víc nervózní než minulý týden. Doufala jsem, že se mi zase pojede dobře, a měla strach, že se mi to nepovede,« řekla v nahrávce pro média Sáblíková. »Nebylo to zas tak špatné. První druhé kolo nebylo extra rychlé, ale pak jsem se do toho srovnala, jezdila jsem ta kola stejně, což bylo důležité, i když poslední kolo už jsem neměla sílu,« zhodnotila jízdu.

Třetí skončila třiadvacetiletá Joy Beuneová, která startovala ve dvojici se Sáblíkovou a s trojnásobnou olympijskou šampionkou se navzájem vytáhly. Na stejné místo se Nizozemka posunula i v konečném hodnocení. Druhá skončila Kanaďanka Isabelle Weidemannová, jež dnes obsadila čtvrtou příčku. Před Sáblíkovou, která Světový pohár na dlouhých tratích v minulosti třináctkrát vyhrála, skončila v hodnocení ještě další Kanaďanka Ivanie Blondinová.

Sáblíková byla s konečným umístěním na pátém místě spokojená. »Vzhledem k tomu, že jsem jednou nestartovala, tak musím říct, že je to celkem spokojenost. I když holek, které někde nejely, je víc. Pětka je pětka,« řekla Sáblíková, která si dobrými výkony zvedla před mistrovstvím světa sebevědomí. »Led v Tomaszówě a Heerenveenu se nedá srovnávat, tam to bude úplně o něčem jiném. Ale pro mě je strašně důležité, že s nima dokážu závodit, že s nima dokážu jet, a jak to bude na mistrovství světa, to se necháme překvapit,« dodala.

Stejně jako před týdnem chyběla v Polsku úřadující olympijská vítězka a obhájkyně celkového prvenství na této trati Irene Schoutenová z Nizozemska, která se doma připravuje na MS. V konečném hodnocení SP klesla na sedmé místo.

Druhá česká zástupkyně v Tomaszówě Mazowieckém Zuzana Kuršová obsadila v divizi B na 3000 metrů 17. místo a v konečném hodnocení SP skončila na 31. příčce.

Sáblíková ještě zvažuje ve finálovém programu start v sobotu na trati 1500 metrů, na níž o předešlém víkendu triumfovala v divizi B. O tom, zda nastoupí, se teprve rozhodne.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy