Home Sport Tereza Neumanová má třetí titul v cyklistice

Tereza Neumanová má třetí titul v cyklistice

FOTO - ČTK/Václav Pancer

Cyklistka Tereza Neumanová obhájila na společném mistrovství České a Slovenské republiky prvenství v silničním závodě. V jihočeské Mladé Vožici dosáhla díky úspěšnému finiši na třetí titul, vedle loňského se třiadvacetiletá závodnice radovala již v roce 2019. V juniorské kategorii byli nejrychlejší Martin Bárta a Julia Kopecky.

Společný závod žen a juniorek byl kvůli nepříznivé předpovědi počasí zkrácen na čtyři okruhy místo plánovaných pěti. Nejaktivnější v čele byla vítězka čtvrteční časovky Denisa Slámová, její pokusy rozhodnout únikem však úspěšné nebyly.

Rozhodovalo se v dojezdu šestičlenné skupiny. Stejně jako loni v Bánovcích nad Bebravou slavila republikový titul Neumanová těsně před Nikolou Bajgerovou. Loni třetí Nikolu Noskovou tentokrát předčila Kristýna Zemanová, Slámová dojela pátá.

»Když odjela Denisa Slámová, bylo nás tam pořád pět a měly jsme to pod kontrolou, i když měla k dobru i přes dvacet sekund. Je to ale zároveň vítězka časovky, takže jsme věděly, že ji nemůžeme nechat odjet daleko. Byl to jinak hodně náročný závod, jen mě mrzí, že to bylo zkrácené, ale i tak si myslím, že ten závod byl hodně spravedlivý,“ uvedla v rozhovoru pro Českou televizi Neumanová.

Zisk juniorského zlata si mohla užít členka vedoucí skupinky Kopecky. Druhá Eliška Kvasničková, vítězka čtvrteční časovky, ztratila 49 sekund. Třetí byla Barbora Němcová. Mezi juniory dominoval Bárta s náskokem 25 sekund před Milanem Kadlecem, za nímž spurtoval Pavel Novák.

(čtk)