Dnes proti Rakousku. Změny, ale i snaha o návrat k tomu, co šlapalo v přípravě

Čeští hokejisté budou dnes na mistrovství světa usilovat o nápravu posledního nepovedeného vystoupení se Švédy, jimž v neděli v utkání základní skupiny B podlehli 3:5. V Tampere nastoupí od 15.20 SELČ proti Rakousku, dobře známému soupeři, s nímž se utkali hned třikrát během přípravy na šampionát.

Český tým včera trénoval na ploše tréninkové haly Nokia Areny, kam nemohou média. Ohledně možných změn v sestavě v reakci na porážku se Seveřany po nepřesvědčivém výkonu se novináři nedozvěděli více ani od jednoho z asistentů trenéra Libora Zábranského. »Co se sestavy týká, tak první útok hraje výborně. V ostatních lajnách bychom rádi udělali nějaké změny. Není to o jednotlivcích, ale o tom, aby si ta lajna sedla celkově, aby tam byla chemie. Aby ti hráči seděli v systému, který chceme hrát. Musíme – a budeme – na to reagovat,« ujistil Zábranský.

O tom, co je potřeba zlepšit ve hře samotné, má však jasno. »První třetina byla z našeho pohledu pasivnější, nebyli jsme tak agresivní ve středním pásmu a ani v útočném. Druhou část poznamenala vyloučení, což musíme přijmout jako fakt. Chtěli bychom navázat na třetí třetinu, kde jsme hráli, co jsme chtěli,« uvedl Zábranský.

Přiznal, že právě zbytečná vyloučení a hra v oslabení, při níž národní tým dvakrát inkasoval, je pro trenéry rovněž jedním ze zásadních témat. »Korektně je potřeba říct, že v konkrétních pasážích při oslabeních jsme nebyli v pozicích, kde bychom měli být a na kterých jsme tvrdě pracovali. Hokej je ale hra chyb, je na nás trenérech, abychom to hráčům zase ukázali a vrátili se tam, co nás zdobilo celou přípravu,« podotkl Zábranský.

Sami hráči nebyli v neděli po utkání spokojení s tím, co na ledě předvedli. Už se však zaměřili na možnost nápravy. »Když se prohraje, musí se to hodit za hlavu. Už se to stalo, dneska je nový den. Na tréninku jsme zapracovali na pár věcech. Musíme koukat dopředu, máme před sebou tady nějakou práci a těžké zápasy, které musíme vyhrát. Je důležité koukat dopředu a moc se tím netrápit,« prohlásil útočník Jakub Vrána.

Češi se s Rakušany utkali za poslední 40 dnů třikrát. Dvakrát při duelech Euro Hockey Challenge, které byly prvními pro kouče Kariho Jalonena na české střídačce od jeho nástupu, a jednou na Českých hrách v Ostravě. Češi pokaždé zvítězili a shodně vždy inkasovali jediný gól. Poprvé slavili výhru 5:1, poté shodně 4:1.

»Vůbec bych se ale nekoukal na to, co bylo v přípravě. Soupisky jsou už dnes jiné. Rakousko je urputný soupeř jako každý jiný, musíme se na to opravdu poctivě připravit,« varoval Zábranský před soupeřem, který dosud uhrál v Tampere za dva zápasy jen bod, ale stalo se tak poté, co potrápil Američany a prohrál po dobrém výkonu až gólem v prodloužení.

1.Finsko3300011:29
2.Švédsko220008:46
3.USA311018:75
4.ČR210018:63
5.Lotyšsko310025:83
6.Norsko301026:112
7.Rakousko200113:61
8.Velká Británie200114:91

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy