Novým trenérem fotbalistů Karviné se stal Juraj Jarábek. Šedesátiletý slovenský kouč se k nováčkovi nejvyšší soutěže vrací po dvou a půl letech. Předposlední tým prvoligové tabulky o tom informoval na webu.

Jarábek nahradil odvolaného Tomáše Hejduška, jenž skončil po domácí porážce 0:1 s Teplicemi v 8. kole. V sobotu proti Slovácku (0:2) vedl tým dosavadní asistent Lubomír Luhový.

»Jsem rád, že se povedlo s trenérem dohodnout na podmínkách a sobotní zápas s Libercem už povede on spolu s novým asistentem. Pozitivní a důležité je, že trenér velice dobře zná zdejší prostředí. Věřím, že pro celý tým to bude pozitivní impulz do nejbližších dnů a týdnů,« uvedl sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

Jarábek vedl Karvinou od listopadu 2019 do března 2021. V prvoligové sezoně 2019/20 s ní obsadil 14. místo. S Dinamem Tbilisi před sedmi lety získal gruzínský titul. Naposledy působil u černohorského týmu Dečič Tuzi.

»Přicházím tady jako domů a moc se těším. Poslední dny byly dost hektické, musel jsem v Černé Hoře ukončit smlouvu. Před pár dny jsem byl tam a dnes už jsem v Karviné,« řekl Jarábek.

Spolu s ním přichází do klubu i jeho blízký spolupracovník Branislav Mráz. »Jde o zkušeného borce, který má přehled, je to dobrý trenér a člověk. Spolupracovali jsme spolu i ve Zlatých Moravcích či Trnavě nebo naposledy v Černé Hoře,« dodal Jarábek. 

Slovenský kouč si odbude obnovenou premiéru na lavičce slezského klubu v sobotu doma proti Liberci.

(koz)

FOTO – mfkkarvina.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here