Hokejový trenér Vladimír Růžička skončil v druholigovém Ústí nad Labem a zamířil na své první zahraniční angažmá do Slovanu Bratislava. Slovenský klub na oficiálním webu oznámil, že se s bývalým koučem české reprezentace dohodl na smlouvě do konce sezony.

Premiéru na lavičce Slovanu si šedesátiletý Růžička odbude v pátek v Nitře. První domácí duel ho čeká v neděli proti Dukle Trenčín, za kterou hrál dvě sezony během vojny na konci 80. let.

Ústí nad Labem trénoval Růžička od poloviny července a s mužstvem absolvoval v druholigové skupině Západ dva zápasy s bilancí jedné výhry a jedné porážky. Vedení severočeského Slovanu dnes na webu oznámilo, že tým nově povede Jiří Merta.

Z třetí nejvyšší soutěže se olympijský vítěz z Nagana přesunul do slovenské extraligy na lavičku Slovanu Bratislava, jenž je v úvodu sezony v krizi. Desetinásobný slovenský mistr a bývalý účastník Kontinentální hokejové ligy má po čtyřech zápasech na kontě jen tři body a ve dvanáctičlenné tabulce je desátý. Nedělní debakl 1:5 ve Spišské Nové Vsi odnesl odvoláním trenér Ján Pardavý, po němž skončil také sportovní manažer Oto Haščák.

Růžička dovedl reprezentaci jako trenér k titulům mistra světa v letech 2005 a 2010. Dvakrát vyhrál extraligu s pražskou Slavií, pak koučoval také Chomutov, prvoligovou Kadaň, Hradec Králové a do loňského října Litvínov, kde s hokejem začínal.

(koz, čtk)

FOTO – hcslovan.sk

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here