Home Sport Fotbalové last minute přestupy. Pět nejskloňovanějších jmen

Fotbalové last minute přestupy. Pět nejskloňovanějších jmen

Zatímco v předních evropských ligách už je dávno po letním přestupovém termínu, český fotbal své okno teprve pomalinku, polehounku zavírá. A tak může docházet k »last minute« angažmá. Pět nejsledovanějších a nejpikantnějších přestupů či hostování – ať již realizovaných, či nikoli – shrnuje iportaL24.cz níže…

Ángelo Preciado

Sparta dlouhodobě hledá ideální variantu pro pozici pravého obránce, či – chcete-li – v systému trenéra Priskeho 3-4-3 pravého wingbacka. Tomáš Wiesner má úchvatná čísla směrem dopředu, ale při bránění dělá chyby. Naopak Jan Mejdr je v defenzivě pevný jako skála, ale jeho bilance za rok a čtvrt ve Spartě 0+0 není rozhodně povzbuzující. Hledání zlaté střední cesty vyústilo k angažování pětadvacetiletého ekvádorského reprezentanta Ángela Preciada, který hrál v základní sestavě na loňském mistrovství světa v Kataru. »Když se ozvala Sparta, měl jsem jasno,« řekl fotbalista, který naposledy hrál v Genku.

Vasil Kušej

Jeden z největších talentů českých trávníků bude pokračovat v Mladé Boleslavi. Třiadvacetiletý křídelník byl podle médií blízko přestupu do nizozemského Utrechtu, ale kluby se nedohodly. Stejně tak v pondělí dopadlo i jednání účastníka letošního ME do 21 let se Slavií. Druhý klub aktuální ligové tabulky se do hry o ofenzivního univerzála vložil s nebývalou vervou, ovšem nakonec si bude muset počkat pravděpodobně až do zimy, pokud se situace nevyvrbí jinak.

Andres Dumitrescu

Jiné jméno se ale v červenobílé síti za pět minut dvanáct chytilo. Ostatně to naznačoval kouč Jinřich Trpišovský již po nedělní výhře 5:1 nad Karvinou. Slavii šlo o to, posílit levý kraj hřiště, a to má splňovat Rumun Andres Dumitrescu z celku Sepsi. Dvaadvacetiletý bývalý mládežnický reprezentant je z kontraktu nadšený. »Když jsem slyšel o zájmu Slavie, tak jsem o tom vůbec nepřemýšlel, hned jsem letěl. Vím, co je to za klub, jaká je tu atmosféra, co je tu za fanoušky, jak skvělá je Praha jako město. Splňuje to všechno, co bych si přál,« řekl Dumitrescu na klubovém webu.

Pavel Šulc

A do třetice Slavia. A možný superpikantní přestup. Byl by totiž na ose Praha-Plzeň, kde to nebývá zrovna obvyklé. Červenobílí totiž projevili zájem o dvaadvacetiletého ofenzivního záložníka Viktorie Pavla Šulce. Ještě před nedávnem »spalovač šancí« je nyní v dobré formě, a navíc mu zbývá jen rok do vypršení smlouvy v Plzni, kde působí od roku 2011. Řeší se její prodloužení, ale pokud k němu hráč nesvolí, je pravděpodobné, že opustí Západočechy v zimě. Jako volného hráče ho totiž loňský mistr jen stěží pustí. A protože zájem nahlásila Slavia, je jasné, že jde o uchazeče, který může »ukazovat svaly«. Nyní to nevyšlo, v zimní přestávce to může být jiné. Zvláště když červenobílí zoufale hledají náhradu za Ondřeje Lingra, jenž odešel do Feyenoordu, a Šulc je podobným typem fotbalisty…

Kryštof Daněk

Jeden z největších talentů českého fotbalu vstoupil loni do angažmá na Letné po příchodu z Olomouce raketově. Stal se oporou a střílel branky. Jenže po přechodu na systém 3-4-3 – mimochodem velmi úspěšný – na něj nezbylo v sestavě kouče Briana Priskeho místo. A nyní Kryštof Daněk nebyl sedmkrát ani v zápasové nominaci Sparty. Řešení? Hostování. A to se právě dotahuje. Je evidentní, že dvacetiletý ofenzivní záložník stráví minimálně podzim v Pardubicích. Zájem měly i jiné kluby, ale možná rozhodlo, že Východočechy vede »kovaný sparťan« Radoslav Kováč.

(koz)

FOTO – fkmb.cz, sparta.cz, slavia.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here