Home Sport Hráčem měsíce je sparťan Kuchta, trenérem »Klokan« Veselý

Hráčem měsíce je sparťan Kuchta, trenérem »Klokan« Veselý

Z hlediska březnové formy patřily mezi nejlepší týmy FORTUNA:LIGY účastníci z hlavního města. Sparta i Bohemians 1905 získali ze třech zápasů kompletních devět bodů, vyrovnat se jim dokázal pouze Jablonec. Letenští těžili i z výkonů reprezentačního útočníka Jana Kuchty, který zaznamenal tři góly a jednu asistenci. Jaroslav Veselý zase »Klokany« dovedl mimo jiné k výhře na hřišti obhájce titulu z Plzně. Oba se stali vítězi tradiční měsíční ankety Ligové fotbalové asociace (LFA), která o výsledcích dnes informovala v tiskové zprávě.

Kuchta byl vyhlášen hráčem měsíce a je jedním z klenotů vítězného jarního tažení Sparty, která vyhrála sedm zápasů v řadě a body ztratila je v úvodním utkání nového kalendářního roku v Olomouci. Letenští se tak po rozpačitém podzimu vrátili do boje o titul, když se po 24 kolech dokonce bodově dotáhli na vedoucí Slavii, kterou za dva týdny přivítají v domácím derby.

V duelu proti Teplicím (4:1) dal Kuchta dvě branky, přičemž ta závěrečná ranou pod břevno by klidně mohla kandidovat na Gól měsíce. V Ostravě, kde Sparta vyhrála 3:0, dal Kuchta vedoucí gól a další připravil pro svého parťáka z útoku Tomáše Čvančaru. Naprázdno vyšel jen v duelu proti Hradci Králové v Mladé Boleslavi (0:2), ovšem litovat nemusel, neboť se do černého trefil i v reprezentačním duelu Česko – Polsko (3:1).

Kuchta v anketě porazil právě spoluhráče Čvančaru a jabloneckého Jana Chramostu. I oni dva vsítili v březnu tři branky, nicméně Chramosta odehrál pouze dva zápasy.

Stejně jako Sparta si připsali v březnu tři výhry i »Klokani«. Jaroslav Veselý narušil dosavadní anketní hegemonii Plzně a Sparty. Zatímco v srpnu, září a říjnu získal prvenství kouč Viktorie Michal Bílek, v listopadu a naposledy v únoru obdržel nejvíce hlasů dánský kouč Letenských Brian Priske. Právě Priskeho a Davida Horejše z Jablonce Veselý v anketě předčil.

Jeho tým v právě končícím třetím měsíci v roce nejdříve poprvé v historii samostatné české ligy získal tři body v Liberci (3:1), poté si poradil s Pardubicemi (2:0) a podle hesla »do třetice všeho dobrého« poprvé od října 1996 zvítězil na trávníku obhájce mistrovského titulu z Plzně (2:1).

(pk)

KOLÁŽ – LFA