Hrdina Kulich: Nejdůležitější zápas kariéry teprve přijde!

Hokejový útočník Jiří Kulich plní na juniorském mistrovství světa v Kanadě roli hlavního střelce českého týmu. Přestože je mu teprve osmnáct let, v šesti zápasech vstřelil již šest branek. Tu zatím nejdůležitější v semifinále proti Švédsku, které v čase 69:10 rozhodl a posunul reprezentaci do boje o zlato.

»Je to neuvěřitelné, nemám ani slov. Je to neskutečná úleva a všichni si to užíváme. Je to super,« radoval se Kulich po utkání, které Česko vyhrálo 2:1 v prodloužení.

Člen elitní formace byl rozhodující postavou prodloužení, ve kterém měli více ze hry Švédové. Až do poslední minuty, kdy si našlápl Kulich, dostal se až před brankáře Carla Lindboma a zápas rozhodl. »Životní gól. Připadám si jako ve snu. Ani si tu trefu nepamatuju, budu muset kouknout na záznam,« smál se Kulich v rozhovoru pro hokej.cz.

Český tým od 22. minuty prohrával 0:1 a vyrovnat se mu podařilo až v závěrečné power play. Ve třetí třetině měl přitom výraznou převahu. »Věřili jsme od první do poslední sekundy, že utkání zvládneme,« uvedl Kulich, jenž vyrovnávací trefu Davida Jiříčka přirovnal k brance Karla Rachůnka v semifinále seniorského MS v roce 2010 také proti Švédsku. Tragicky zesnulý bek tehdy vyrovnal při power play osm sekund před koncem základní hrací doby.

Národní tým poté uspěl na samostatné nájezdy a postoupil do finále, ve kterém porazil 2:1 Rusko a získal zlaté medaile. Juniory čeká v pátek od 0.30 SEČ souboj s Kanadou. »Do půlnoci můžete být slavní, ale jakmile začne nový den, všechno se maže. Musíme zase zpátky do montérek. Nejdůležitější zápas kariéry nás teprve čeká,« dodal Kulich odhodlaně.

(koz, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy