Home Sport Jsme rádi, že jsme se po začátku sezony zvedli, oddechl si kapitán...

Jsme rádi, že jsme se po začátku sezony zvedli, oddechl si kapitán Sparty Řepík

FOTO - hcsparta.cz

Kriticky hodnotil začátek sezony, po němž se hokejová Sparta ocitla dokonce až na předposledním místě tabulky, její kapitán Michal Řepík. Byl ale rád, že se tým pod novými trenéry Miloslavem Hořavou a Hansem Wallsonem, kteří v říjnu vystřídali duo Pavel Patera, Patrik Martinec, zvedl a nakonec vyšplhal až na třetí místo po základní části, které mu dalo jistotu čtvrtfinále.

»Začátek sezony nebyl dobrý, byli jsme na chvostu tabulky a pak jsme začali stoupat. Jsem rád, jak jsme se zvedli, třetí místo je super a uvidíme, kdo nám vyjde do playoff,« uvedl na klubovém webu Řepík, který byl nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem týmu v základní části.

Sparta dokonce až do posledního kola mohla myslet na druhou příčku, ale Vítkovice předehnat nedokázala. Před týdnem se na ně mohla dotáhnout, ale nezvládla domácí dohrávku s olomouckou Morou (1:2 po samostatných nájezech) a v posledním kole padla 2:5 ve vyprodané brněnské hale. K tomuto duelu byl kapitán Pražanů velmi kritický. »Zápas se nám nepovedl. Parametry měla třetí třetina, ve které jsme se na ně snažili vletět a vytvořit si nějaké šance. Byl chaos před jejich brankou, takhle jsme měli hrát celý zápas, což se nám bohužel nepovedlo,« konstatoval Řepík a dodal: »Nehráli jsme, jak jsme si představovali a bohužel dělali chyby. Kometa jich využila, dala nám góly a tím zápas zlomila ve svůj prospěch. Nedá se nic dělat, musíme si vyčistit hlavu a jít do playoff.«

Spartu nyní čeká krátký odpočinek, jelikož do boje jde až v neděli 19. března, proti neznámému soupeři. »Vyčistíme si hlavy a budeme trávit čas s rodinami. Odpočineme si od hokeje a pak se začneme připravovat na playoff. Na začátku budeme mít spíše tréninky na fyzičku na ledě i v posilovně, až se dozvíme soupeře, budeme se víc zaměřovat na něj,« upřesnil Řepík. Předkolo play off začíná již zítra, jako nejpravděpodobnější varianta pro Spartu se na čtvrtfinále jeví Oceláři Třinec.

(pk)