Home Sport Junioři mají bronz, »dospělí« nedokončili

Junioři mají bronz, »dospělí« nedokončili

FOTO - wikipedia/Master Sgt. Lono Kollars

Lucie Hlaváčková a Filip Houška vyhráli na závěr juniorského mistrovství Evropy v moderním pětiboji závod ve smíšené štafetě. Houška v Barceloně získal druhou medaili poté, co se ve čtvrtek podílel na bronzu družstva.

Česká dvojice se ve všech disciplínách dnešního závodu vešla mezi nejlepší tři. I díky vyhranému parkuru vybíhali Hlaváčková s Houškou do závěrečného běhu se střelbou jako první a vedení udrželi. Za nimi skončili o šest bodů Britové, třetí byla Litva.

»Po šermu, který se nám povedl, oba jsme měli shodnou bilanci a podrželi jsme se vzájemně, jsme šli na koně. Já jsem si vylosoval stejného jako v individuálu, což jsem bral jako výhodu a pohlídal si chyby. Lucka měla koně, kterého měl Matěj Lukeš ve štafetě. Z čisté jízdy jsme nadšení,« řekl Houška.

Náskok po plavání pak už udrželi. »Vzhledem k velkému náskoku bylo hlavní nezvorat střelbu, což se v rámci možností povedlo. Jsem nadšený a hlavně děkuju Lucce, že to tak krásně rozběhla a měl jsem to docela pohodlné,« dodal Houška v nahrávce pro média.

Novotná s Kufem štafetu na závěr finále SP v Ankaře nedokončili

Veronika Novotná s Janem Kufem nedokončili závod smíšených štafet, který uzavřel finále Světového poháru moderních pětibojařů v Ankaře. Češi odstoupili po základním kole šermu a jízdě na koni kvůli tomu, že Kuf měl po sobotním individuálním závodu málo času na regeneraci a nedlouho před mistrovstvím světa nechtěla výprava riskovat případné zdravotní komplikace.

Všichni tři čeští pětibojaři v sobotu skončili v elitní desítce. Nejlepší z nich Martin Vlach byl pátý, Marek Grycz sedmý a Kuf desátý. Karolína Křenková si 13. místem vytvořila nové maximum v seriálu. Z prvenství se radovali stříbrná olympijská medailistka z Ria de Janeiro Francouzka Élodie Clouvelová a bronzový z Tokia Korejec Čon Ung-te.

»Honza šel dnes třetí závod ve třech dnech. Teprve včera večer nám organizátoři upřesnili časový program dnešního závodu, který začínal už v půl osmé ráno. Doba na regeneraci byla proto extrémně krátká,« uvedl reprezentační trenér Jakub Kučera v tiskové zprávě.

MS začne za čtyři týdny. »Hlavně pro Veroniku bylo proto důležité, aby nejela do Alexandrie s tím, že její poslední parkur dopadl eliminací. Dnešní parkur zvládla velmi dobře, i když třeba časový limit jsme tentokrát vůbec neřešili,« dodal Kučera. Češi po dvou disciplínách nepatřili mezi nejlepší, proto po parkuru odstoupili. Vyhráli Balász Szép a Michelle Gulyásová z Maďarska.

(zmk)