Karlovy Vary překvapily Olomouc. Ta už jen snižovala manko

Hokejisté Karlových Varů zvítězili v dohrávce 4. kola extraligy doma nad Olomoucí 3:2 a zabrali po sérii čtyř porážek. Hanáci utrpěli teprve druhou prohru z posledních šesti duelů. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci pomohl k výhře domácích Martin Kohout.

Zápas se měl hrát 25. září, ale po potížích s rolbou byl kvůli nezpůsobilé hrací ploše odložen. V barvách Energie se představil poprvé finský obránce Joona Huttula, který přišel po konci angažmá v Hradci Králové.

Západočeši se už ve 3. minutě ujali vedení, když po Redlichově nahození se puk od Kohoutovy brusle dostal za Sedláčkova záda. Zvýšit mohl Beránek, ale jeho prudká střela z levého křídla se nevešla mezi tyče olomoucké branky.

Ve 22. minutě při samostatném nájezdu na Sedláčka nevyzrál Koblasa, ale o minutu později se po několika odrazech dostal k puku Redlich a střelou do růžku upravil na 2:0.

Olomouc pak zvýšila svou aktivitu, z které však vyplynula jediná větší příležitost Ondruška, kterou Lukeš včasným sklepnutím betonů zneškodnil. Ve 37. minutě se podruhé do listiny střelců zapsal Kohout, který zády k brance pohotově tečoval Havlínovo nahození od modré čáry.

Třetí třetina přinesla drama. Nástupem Lukáše do branky získali hosté nový impulz. Ve 46. minutě sebral Lukešovi čisté konto Bambula a v čase 48:17 snížil na 2:3 Strapáč, po jehož nahození od mantinelu si Huttula srazil puk do vlastní branky. Domácí těsný náskok uhájili i v 54 sekund trvající power play také díky Lukešovi.

»Měli jsme dobrý vstup do utkání, celou dobu hráči plnili to, co jsme jim říkali. Nedělali jsme fauly, což nás trápilo před reprezentační přestávkou. Zápas jsme si trošku zkomplikovali ve třetí třetině, nejdříve tam byl nedůraz před bránou a druhý gól jsme si dali vlastní. Věřili jsme, že dnes už to dotáhneme do vítězného konce. Snažili jsme se už nemít v hlavách poslední nepovedenou koncovku s Plzní. Jsme hodně rádi za ty tři body. Budeme dále pracovat na koncovce, měli jsme tam několik šancí v první a druhé třetině, kdy jsme byli sami před bránou. Musíme na tom zapracovat,« zhodnotil duel Vojtěch Šik, jeden z karlovarských trenérů.

Jeho protějšek Jan Tomajko k zápasu dodal: »Nezačali jsme dobře, první třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá a to dnes asi rozhodlo zápas. Ve druhé třetině jsme se sice zlepšili, ale inkasovali jsme dva góly. Ve třetí třetině jsme s tím chtěli něco udělat, ale bohužel se nám vyrovnat nepovedlo. Dali jsme dva góly, třetí tam byl na vlásku. Nepovedenou první třetinou jsme však asi trošku urazili štěstí.«

Dohrávka 4. kola hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Kohout (Redlich, Jiskra), 23. Redlich (Kohout, Jiskra), 37. Kohout (Havlín) – 46. Bambula (J. Knotek), 49. Strapáč. Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Gerát, Špůr. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 2729.