Kladno hází: čtyři české triumfy. Staněk má rekord, Vondrová slavila dvakrát

Na atletickém mítinku Kladno hází se dnes představili všichni tři medailisté z březnového halového mistrovství Evropy v Istanbulu. Králem koulařů se nakonec stal český rekordman Tomáš Staněk, který získal předtím na šampionátu stříbro a nyní si přisvojil i nový rekord mítinku. České barvy dnes slavily také další tři triumfy – Lada Vondrová nenašla přemožitelku na čtvrtce ani dvoustovce. Filip Šnejdr byl nejrychlejším půlkařem.

Staněk i v Kladně potvrdil, že se letos nachází ve skvělé formě. V průběhu soutěže zaznamenal tři pokusy, které letěly daleko za 21 metrů. Ten nejdelší byl z páté série a měřil 21,64, čímž svěřenec Petra Stehlíka posunul o 37 centimetrů dva roky starý rekord mítinku Portugalce Francisca Bela a nechal za sebou všechny soupeře včetně svého přemožitele z HME v Istanbulu Zana Weira z Itálie, který bral druhé místo za 21,55. Třetí byl vítěz nedávného Memoriálu Josefa Odložila Brit Lincoln Scott. Kouli žen vyhrála Portugalka Jessica Inchude. K prvenství jí stačil výkon 17,96. 

Vondrová na čtvrtce kralovala v čase 51,33. Druhou Britku Amu Pipiovou za sebou nechala o devět setin (51,42). Třetí Tereza Petržilková si z druhé dráhy doběhla pro nový osobní rekord 51,95 a vůbec poprvé v kariéře stlačila svůj čas pod 52 vteřin. Kariérní maximum si srazila o 25 setin. Jen 45 minut po svém vítězství na čtvrtce pak Lada Vondrová zaklekla do bloků na dvoustovce a ovládla i tuto disciplínu v letošním nejlepším českém výkonu 23,42.

Na mužské čtvrtce svedli napínavý souboj o vítězství domácí Matěj Krsek s Jihoafričanem Gardeem Isaacsem. Vítězně z něj nakonec vyšel Isaacs, když triumfoval v čase 45,88. Spokojen však mohl být i Krsek. Také jemu se podařilo stlačit svůj čas pod 46 vteřin. Na výsledkové tabuli se u jeho jména ukázalo 45,98. 

Také závod mužů na 800 metrů měl velmi vyrovnaný doběh. Ve finiši měl nejvíce sil Filip Šnejdr, jenž proběhl cílem vítězně v letošním nejlepším českém výkonu 1:46,67. Z vlastního zápisu ukrojil pět setin. Dařilo se i dalším českým půlkařům. Pátý Jakub Dudycha se mohl radovat z osobního rekordu 1:46,94, který ho řadí na druhé místo národních historických tabulek mezi juniory za Jakuba Davidíka, jenž byl v Kladně sedmý za 1:46,97. Mezi ženami potvrdila roli favoritky Britka Isabelle Boffeyová, když zvítězila v čase 2:01,83.

Stovka pod 10 vteřin letos bohužel v Kladně nepadla. Vítězný Jihoafričan Akani Simbine i tak předvedl parádní výkon, když vylepšil dva roky starý rekord mítinku Dána Kojo Musaha o jednu desetinu na 10,07. Ani žádné z oštěpařek se bohužel nepodařilo přehodit 60 metrů. Nejblíže k tomu měla vítězná Estonka Gedly Tugiová (59,79), nejlepšího českého umístění dosáhla šestá Irena Gillarová za 55,89. Nikola Ogrodníková byla sedmá s výkonem 54,54. 

(pk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy