Home Sport Kokain ve fotbale? Sparta podává trestní oznámení

Kokain ve fotbale? Sparta podává trestní oznámení

Drogy v hlavní roli? Server RUIK to přehnal... ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Fotbalová Sparta Praha popřela, že by její hráči útočník Tomáš Čvančara a obránce Jan Mejdr měli pozitivní testy na kokain. Letenský klub dnes oznámil, že kvůli článku, který se v pátek objevil na webu Ruik.cz, podá trestní oznámení.

»Došlo k nevratnému pokusu o poškození klubu a osobního života hráčů. Jejich zájmy bude klub hájit všemi dostupnými prostředky,« uvedla Sparta v prohlášení.

Článek o údajných potížích obou hráčů s drogami byl krátce po zveřejnění z webu stažen. Podle něj dokonce Čvančaru vyšetřuje policie kvůli obchodování s drogami, což Sparta rovněž popřela.

»Článek byl nedlouho po zveřejnění ze všech veřejných platforem stažen, což samo o sobě dokládá jeho nedomyšlenost, lživost a manipulativnost, nicméně s ohledem na okamžité masivní šíření na sociálních sítích i tak došlo k nevratným škodám. Proto se bude klub bránit a podá trestní oznámení,« uvedla Sparta.

»Tento článek nemá s relevantní žurnalistickou prací absolutně nic společného. Vyvolal však nenávist a poškodil hráče i náš klub,« řekl ředitel komunikace Sparty Ondřej Kasík.

Oba hráči se podle klubového prohlášení rozhodli nechat otestovat na drogy. Čvančara měl test negativní, Mejdr ho podstoupí po nedělním ligovém utkání v Olomouci. Dvaadvacetiletý útočník Čvančara hrál naposledy 26. dubna proti Plzni, od té doby je na marodce se svalovým zraněním. Obránce Mejdr, který v příštím týdnu oslaví 28. narozeniny, se vrátil do plného tréninku po zdravotních problémech a měsíční absenci.

Informace o údajných Čvančarových problémech s drogami označil za nepravdivé i hráčův manažer David Nehoda z agentury Nehoda Sport. »Velmi důrazně se ohrazuji proti lživému tvrzení webového portálu Ruik, že náš klient, Tomáš Čvančara, by měl mít cokoliv společného s užíváním omamných látek. Toto nařčení považuji za zcela skandální a ve spolupráci s klubem AC Sparta Praha budeme činit veškeré možné kroky tak, abychom očistili jméno Tomáše,« uvedl Nehoda.

»Na základě pověření Tomáše Čvančary připravuji veškeré právní kroky na ochranu dobrého jména hráče, a to včetně trestního oznámení na konkrétní osobu,« doplnil právní zástupce Bronislav Šerák.

V dubnu vedení Sparty postavilo mimo tým záložníka Jakuba Jankta, který se při silniční kontrole odmítl podrobit testu na drogy. Sedmadvacetiletý člen širšího kádru české reprezentace, jenž se v únoru jako jeden z prvních profesionálních fotbalistů během kariéry otevřeně přiznal k homosexuální orientaci, navíc podle médií usedl za volant bez řidičského průkazu.

(koz, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here