Home Sport Kouč Hořava jako kouzelník? Působí to až neuvěřitelně, řekl manažer Ton

Kouč Hořava jako kouzelník? Působí to až neuvěřitelně, řekl manažer Ton

FOTO - hcsparta.cz

Před příchodem trenéra Miloslava Hořavy byla hokejová Sparta na předposlední příčce. V době, kdy dostali padáka tehdejší šéfové střídačky Pavel Patera a Patrik Martinec, se pražský klub bál vůbec mluvit o přímém postupu do play off. Nyní atakuje druhou příčku – po výhrách nad posledními dvěma týmy, jimž se sparťané dívají na záda (ve Vítkovicích a doma s Pardubicemi). Sportovní manažer Petr Ton uvedl pro klubový web, že má z týmu skvělý pocit.

Spartě především vyšla výměna trenérů. Od příchodu Hořavy Sparta vyhrála 21 zápasů z 24 možných, nebodovala jen ve dvou (v Litvínově a doma s Libercem). Vedoucí Pardubice porazila hned dvakrát! »Působí to až neuvěřitelně, jako kdyby byl Miloš kouzelník. Když přicházel, o přímém postupu do play off jsme raději moc nemluvili. Bylo to jen přání. Teď jsme třetí a útočíme na druhou pozici. Přímý postup do čtvrtfinále je nyní jasný cíl. A Miloš? Samozřejmě, má u hráčů obrovský respekt, všichni byli z jeho návratu nadšení. Ale tým se začínal zvedat už před jeho příchodem a výrazně mu napomohl také Hans Wallson. Věřili jsme, že tento kádr má na mnohem víc, než předváděl v první polovině soutěže. Nyní se to potvrzuje a snad nadále bude,« řekl Ton pro web hcsparta.cz.

V zápasech před reprezentační přestávkou podle něj tým předvedl velkou sílu. »Jsem hrozně rád za úspěchy v posledních zápasech. Ukázali jsme obrovskou vnitřní sílu, otočili jsme zápasy s Vítkovicemi i Pardubicemi. Mám z týmu skvělý pocit. Nemůžeme ale podléhat uspokojení. Reprezentační přestávku rozhodně neproflákáme,« slíbil bývalý elitní kanonýr.

Těší ho především, že Sparta konečně nemusí v průběhu sezony řešit brankářskou otázku. Jakubu Kovářovi i Josefu Kořenářovi se daří a velké chyby jsou jen výjimkami potvrzujícími pravidlo. »Je to velká úleva. Podařilo se nám najít opravdu nadstandardní extraligovou dvojici, která spolu navíc perfektně spolupracuje. Oba už několikrát dokázali, že se na ně můžeme spolehnout. Smlouvu mají oba i na příští sezonu,« konstatoval manažer Sparty.

Ta se rozhodla rozšířit soupisku o dvě posily ze severu – Fina Olaviho Vauhkonena a Švéda Stefana Warga. Druhý jmenovaný se hned na úvod zranil a čeká ho přibližně měsíční pauza, Vauhkonenovy chvíle prý mají přijít v play off. »Patříme mezi týmy s nejvyššími ambicemi. I proto jsme chtěli ještě rozšířit soupisku, kdyby došlo k nějakým zraněním. Play off u nás ale hraje dvanáct týmů, každý chce mít co nejširší kádr a málokterý klub se rozhodne své hráče pustit. Spolu s Finskem jsme zatím jediná soutěž, kde se přestupní trh uzavřel. Nic to nemění na tom, že si s aktuálním kádrem věříme na úspěch,« řekl Ton pro klubový web.

Přiznal, že klub byl blízko dohodě o návratu exsparťanského obránce Tomáše Pavelky, hovořilo se i o Lukáši Rouskovi a Filipu Chlapíkovi. »Sondovali jsme jejich situaci. S oběma máme velice nadstandardní vztah, jsou to sparťani. Samozřejmě respektujeme to, že hrají v zahraničních ligách. Oba vědí, že dveře do Sparty mají vždy otevřené,« připojil Ton a k Pavelkovi dodal: »Bohužel jeho tým za něj nenašel dostatečnou náhradu a z jeho návratu sešlo. V kontaktu jsme byli také s Aaronem Irvingem, nakonec se ale rozhodl pro angažmá v Davosu. Nemůžeme se na něj zlobit.«

(koz)