Kouč Slavie Jindřich Trpišovský FOTO - ČTK/Luděk Peřina

Podle kouče fotbalistů Slavie Jindřicha Trpišovského se jeho tým dostal v závěru podzimu k optimu. »Sešívaní« se po 16. kole první ligy, kdy vyhráli 4:0 na půdě Zlína, dotáhli na obhájce titulu z Plzně na rozdíl dvou bodů.

»Konec podzimu máme pravidelně takový, většinou ho končíme v optimu, naopak se pomaleji rozjíždíme na jaře. Z tohohle důvodu je škoda, že přichází pauza, ale na druhou stranu někteří hráči už hrají přes hranu,« řekl Trpišovský s narážkou na zdravotní stav kádru a únavu z nabitého programu první poloviny sezony.

Slavia vedla ve Zlíně už v páté minutě o dvě branky a po dvou gólech Ondřeje Lingra a trefách Davida Douděry a Petera Olayinky potvrdila rostoucí formu. Pražané stáhli v závěrečných třech kolech na Plzeň pět bodů. Kouče těší, že jeho svěřenci postupně nabrali jistotu nejen v ofenzivě. V lize nasázeli za 16 utkání 51 gólů. »Hlavně v domácích zápasech předvádíme celou sezonu kvalitu směrem dopředu. V druhé polovině podzimu jsme k tomu přidali i zpevněnou defenzivu, což nás dovedlo k dobrým výsledkům. S tím roste i sebevědomí týmu. Jsme rádi, že se nám daří v průběhu sezony zlepšovat věci, se kterými jsme měli problémy,« řekl šestačtyřicetiletý trenér.

Pražané prožívají rozporuplný podzim. V lize se sice v závěru přiblížili první příčce, v Evropské konferenční lize ale neprošli do vyřazovací fáze. Ve hře jsou ještě v domácím poháru, a právě v něm v pátek zakončí soutěžní rok utkáním v Karviné.

»Myslím si, že bude plný stadion, nesmíme to podcenit. Pro Karvinou to bude trochu jiný zápas než ve druhé lize, kde je ve většině utkání v roli favorita. Máme z toho respekt, víme, že to nebude jednoduchý zápas,« upozornil Trpišovský, který nevyloučil start Matěje Juráska. Devatenáctiletý záložník ve Zlíně nemohl navázat na dvougólové představení z minulého kola proti Ostravě (3:1) kvůli zranění ze sobotního tréninku.

(koz, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here