Koudelka bude jediným českým skokanem na Turné čtyř můstků

Skokan na lyžích Roman Koudelka bude jediným českým účastníkem 71. ročníku Turné čtyř můstků. Další reprezentanti Filip Sakala, František Lejsek, David Rygl a Kryštof Hauser se zapojí do Kontinentálního poháru v Engelbergu. Lyžařský svaz o tom dnes informoval na svém webu.

Třiatřicetiletý Koudelka se pokusí v tradiční soutěži vylepšit dosavadní neúspěšnou sezonu. Zatím třikrát neprošel ve Světovém poháru přes kvalifikaci do hlavní soutěže. Uspěl jen v úvodním podniku v polské Wisle, kde skončil padesátý. Nedaří se ani jeho reprezentačním kolegům, ve Světovém poháru dosud žádný z nich nebodoval.

Na Turné debutoval Koudelka už v roce 2006. Jeho nejlepším celkovým výsledkem je páté místo, které obsadil v letech 2012 a 2019.

Turné začne 28. prosince kvalifikací v Oberstdorfu. Hlavní závod je na programu o den později. Turné bude pokračovat novoročním podnikem v Garmisch-Partenkirchenu a poté se přesune z Německa do Rakouska. V Innsbrucku se bude skákat 4. ledna a Turné vyvrcholí 6. ledna v Bischofshofenu.

Prvenství obhajuje Rjoju Kobajaši z Japonska, Češi v minulém ročníku podruhé za sebou v prestižním seriálu nebodovali.

(čtk)

FOTO – ČTK/Kateřina Šulová

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy