Home Sport Kvitová šampionkou, zato Krejčíková na trofej ve dvouhře nedosáhla

Kvitová šampionkou, zato Krejčíková na trofej ve dvouhře nedosáhla

Petra Kvitová

AKTUALIZOVÁNO

Byl to velký český tenisový den. Dvě naše reprezentantky v bílém sportu dnes mohly získat singlový titul na okruhu WTA na travnatém povrchu. V Birminghamu se to bohužel nepovedlo jinak antukové specialistce Barboře Krejčíkové, zato svůj jednatřicátý titul a šestý na oblíbeném povrchu získala Petra Kvitová v Berlíně.

Třiatřicetiletá Kvitová je dvojnásobnou vítězkou Wimbledonu, který začne za týden 3. července. Prokázala před ním skvělou formu. Devátá hráčka světového žebříčku dnes vyzvala ve finále od 15.30 Chorvatku Donnu Vekičovou a vyhrála první set 6:2. V tom druhém ve třetím gamu ztratila servis a dlouho tahala za kratší konec, nakonec však zvládla finálový duel dotáhnout do tie-breaku a v něm zvládla vyrovnanou bitvu v poměru 8:6.

»Trochu jsem se bála, že neumím v němčině odpočítávat, ale nakonec jsem to zvládla,« usmála se Kvitová, když na slavnostním ceremoniálu po vystřelení konfet pozvedla vítěznou trofej. Vedle gratulací Vekičové také poděkovala svému týmu trenérům a rodině a fanouškům. »Doufám, že se příští rok zase uvidíme,« doplnila.

Krejčíková absolvovala vůbec první finálový duel na travnatém povrchu. Sedmadvacetiletá tenistka a singlová šampionka Roland Garros z roku 2021 se postavila proti Lotyšce Jeleně Ostapenkové a zápas nabídl nesmírně vyrovnaný první set, v němž rozhodovala až zkrácená hra. Tu vyhrála Krejčíkové soupeřka 10:8, když využila až čtvrtý setbol, jeden měla i Krejčíková. Lotyšku to evidentně povzbudilo a hned při nástupu do druhé sady Češku »brejkla«. Od té doby byla jako utržená ze řetězu a dostala se dokonce do vedení 5:1. Pak sice Krejčíková předvedla tři vyhrané gamy za sebou, ale za stavu 4:5 se jí prorazit soupeřčino podání podruhé za sebou nepovedlo a set prohrála 4:6.

Krejčíková si částečně spravila chuť ve čtyřhře, v níž s Ukrajinkou Martou Kosťukovou porazily australsko-americký pár Storm Hunterová, Alycia Parksová 6:2, 7:6. Deblovou trofej převzala Krejčíková posedmnácté..

V Berlíně hrála finále čtyřhry dvojice Markéta Vondroušová a Kateřina Siniaková, ovšem proti francouzsko-brazilské dvojici Caroline Garciaová, Luisa Stefaniová Češky promarnily hned tři mečboly a prohrály za hodinu a 42 minut 6:4, 6:7, 4:10.

(koz) 

FOTO – wikipedia.org/CC BY-SA 4.0/Peter Menzel

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here