Home Sport Krejčíková slaví v Tallinnu první titul v sezoně, s finalistkou směřují do Ostravy

Krejčíková slaví v Tallinnu první titul v sezoně, s finalistkou směřují do Ostravy

Barbora Krejčíková FOTO - ČTK/Michal Kamaryt

Tenistka Barbora Krejčíková ovládla turnaj v Tallinnu a získala první titul v sezoně. Loňská dvojnásobná vítězka Roland Garros porazila ve finále na tvrdém povrchu v estonské metropoli domácí světovou čtyřku Anett Kontaveitovou 6:2, 6:3. Po triumfu v Tallinnu se Krejčíková představí od pondělí na turnaji v Ostravě. Její první soupeřkou tam bude Američanka Shelby Rogersová. Také Kontaveitová bude v příštím týdnu startovat na turnaji Agel Open. V Ostravě se představí jako obhájkyně titulu.

Nasazená sedmička triumfovala ve dvouhře po téměř 15 měsících a poprvé od jarního zranění lokte. V sedmém finále v kariéře vybojovala čtvrtý titul. »Během čekání jsem si připravovala vítěznou řeč, ale teď se ve mně mísí slova a emoce. Byl to pro mě výjimečný týden na speciálním místě,« řekla Krejčíková, která na kurtu převzala trofej z rukou prezidenta Alara Karise. Poté poděkovala v estonštině. »Je to jediné slovo, které jsem se tu naučila, protože jinak je pro mě tento jazyk těžký,« usmála se.

Šestadvacetiletá Krejčíková slavila turnajový primát na WTA Tour naposledy loni v Praze. Předtím uspěla také na French Open a ve Štrasburku. Kontaveitovou porazila za 82 minut a připsala si proti ní druhé vítězství za sebou. Letos ji zdolala také v lednu v semifinále v Sydney. Estonská tenistka prohrála v hale po 24 zápasech.

»Chtěla bych jí pogratulovat. Omlouvám se, že jsem ji dnes porazila, ale tenhle titul jsem fakt chtěla. Pokaždé, když spolu (s Kontaveitovou) hrajeme, je to velký a těžký zápas. Děkuji, že mě donutila předvést to nejlepší,« řekla Krejčíková.

Krejčíková nastoupila do rozhodujícího utkání den po více než tříhodinovém semifinále s olympijskou vítězkou Belindou Bencicovou. Proti Kontaveitové byla od začátku lepší hráčkou. Od stavu 2:2 vyhrála čtyři hry za sebou a díky dvěma brejkům získala za půl hodiny první set.

O šest dní mladší Kontaveitová se dál trápila na servisu. Přestože dokázala ve druhé sadě srovnat ze stavu 1:3, pak už neuhrála ani game a utkání před domácími fanoušky ztratila. »Blahopřeji Barboře. Zažila tu skvělý týden. Dnes na mě byla příliš dobrá,« uvedla estonská hráčka.

(zmk)