Home Sport Ledecká se po zranění vrátila druhým místem!

Ledecká se po zranění vrátila druhým místem!

FOTO - Facebook

Trojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká se po zranění vrátila k závodům druhým místem v paralelním obřím slalomu na snowboardu v Rogle. Na Světovém poháru ve slovinském středisku dnes nejprve vyhrála kvalifikaci a pak i tři vyřazovací jízdy, ale ve finálovém duelu ji o pět setin předčila Rakušanka Sabine Schöffmannová.

Ledecká na poslední chvíli vstoupila do sezony, o kterou ji téměř připravila letní zlomenina klíční kosti. Po dvou operacích a dlouhé rekonvalescenci závodila bezmála po roce.

Teprve začátkem února lékaři povolili Ledecké začít trénovat na sněhu, ale vynucená dlouhá pauza dnes nebyla na české zimní „obojživelnici“ znát. O půl sekundy vyhrála kvalifikaci a na cestě do finále měla problémy jen ve čtvrtfinále, v němž po chybě v závěru porazila pouze o 22 setin Rakušanku Ramonu Theresii Hofmeisterovou.

V semifinále Ledecká deklasovala Italku Lucii Dalmassovou bezmála o dvě a půl sekundy. Ve finále ale její spanilá jízda skončila. Sedmadvacetiletá Češka si zvolila rychlejší modrou dráhu a na prvním mezičase vedla, ale Schöffmannová pak riskantní jízdou zaútočila a připravila Ledeckou o šestý triumf v Rogle.

Narušila tak Ledecké sen o vítězném comebacku. »Představovala jsem si něco jinak. Představovala jsem si, že tu poslední jízdu vyhraju,« přiznala Ledecká v nahrávce pro média. Očekávala ale, že soupeřky budou kvalitní a vyrovnané. »Všechny holky v té šestnáctce jezdí výborně, a jakmile se dostanou do těch heatů, tak potom není radno nikoho podcenit. Snažila jsem se jet vždycky nejlíp, jak jsem uměla. Myslím si, že všechny ty holky jsou rychlé. Já jsem na ně snad připravená a budu, doufám, i líp,« dodala.

Olympijská šampionka v této disciplíně z let 2018 a 2022 Ledecká se ještě chystá na sobotní závěrečný individuální závod SP v Berchtesgadenu, kde se pojede paralelní slalom.

Závod mužů v Rogle vyhrál Ital Roland Fischnaller. Na stupně vítězů ho doprovodili krajané Mirko Felicetti a Edwin Coratti. Ledecká jako jediná z českého snowboardového týmu uspěla v kvalifikaci. Zuzana Maděrová, Klára Šonková a Adam Počinek do vyřazovacích jízd nepostoupili.

(koz, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here