Home Sport Léto bylo hektické, řekl gólman Kovář po přestupu do Leverkusenu

Léto bylo hektické, řekl gólman Kovář po přestupu do Leverkusenu

FOTO - sparta.cz/archiv Manchesteru United

Fotbalový brankář Matěj Kovář přestoupil z Manchesteru United do Leverkusenu. Třiadvacetiletý gólman, který v minulé sezoně hostoval v pražské Spartě a pomohl jí k mistrovskému titulu, s německým klubem uzavřel smlouvu na čtyři roky. Bayer to oznámil na sociálních sítích. Podle magazínu Kicker za českého fotbalistu zaplatí pět milionů eur (120 milionů korun) a až další tři miliony eur na bonusech.

Kovář se v šestém celku uplynulého ročníku německé ligy sejde s dalšími dvěma českými hráči. Dres Leverkusenu oblékají ofenzivní univerzál Adam Hložek a jiný reprezentační útočník Patrik Schick. Ten je po operaci a do hry by se měl vrátit v říjnu.

»Ani s jedním jsem zatím neměl možnost mluvit. Doufám, že mi tady kluci pomůžou a společně si to užijeme. Strašně moc se těším na tenhle nový začátek,« řekl Kovář v nahrávce od tiskové agentury Sport Invest, která ho zastupuje.

Rodák z Uherského Hradiště výrazně pomohl Spartě k prvnímu titulu po devíti letech. Kvůli zranění chyběl na evropském šampionátu do 21 let. Pražský klub o jeho služby usiloval i před novou sezonou, jednání se zástupci United se ale protahovalo a Letenští už nechtěli na startu sezony déle čekat. Sparta nakonec jako novou brankářskou jedničku přivedla Dána Petera Vindahla.

»Léto pro mě bylo strašně hektické, i náročné na hlavu. Až do dneška jsem vlastně nevěděl, jaká bude moje budoucnost. Jsem strašně rád, že to takhle dopadlo. Ze všech možností jsem si vyhodnotil, že Leverkusen je momentálně ta správná cesta,« uvedl Kovář.

Gólmanskou jedničkou Leverkusenu je třiatřicetiletý Fin se slovenskými kořeny Lukas Hradecky. Kovář počítá s tím, že dosavadní kapitán Bayeru začne v základní sestavě i nadcházející ročník. »Přišel jsem až těsně před začátkem sezony, tak předpokládám, že asi bude nějakou chvíli trvat, než se dostanu do brány. Ale věřím, že ukážu kvality a postupem času se vypracuji na pozici číslo jedna,« prohlásil český gólman.

»Upřímně se jednalo o jedno z nejsložitějších jednání, které jsem ve své kariéře vedl. Manchester velmi dobře ví, jak kvalitním a perspektivním hráčem Matěj je, finální podmínky transferu tomu jednoznačně odpovídají,« uvedl Kovářův agent Viktor Kolář. »Velké poděkování patří Leverkusenu, jehož představitelé prokázali během celé doby trpělivost a profesionalitu. Matěj byl pro ně na gólmanském postu jednoznačnou prioritou, přivádějí ho s vizí dlouhodobé vzájemné spolupráce,« dodal.

(koz, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here