Home Sport Lvi odmítají konec sezony a v pátek se jede do Třince

Lvi odmítají konec sezony a v pátek se jede do Třince

FOTO - hcocelari.cz

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté Mountfield Hradec Králové ukazují, jak se bojuje o titul. Ani druhý »mečbol« Ocelářům nevyšel, domácí vyhráli 3:0 a stav finálové série je už jen 3:2 pro Třinec. Výhodu domácího prostředí mohou využít v pátečním šestém zápase.

Raketový start Lvů do utkání po 27 sekundách! Hradec přežil první náznak brejkové situace a posléze udeřil. Werek zatáhl hru po levém křídle do útočného pásma a Miškář převzal jeho přistrčení. Zbavil se obránce, vymotal se před kasu a Kacetla prostřelil mezi betony. Oceláři byli v první třetině opticky viditelnější, Machovský ale předváděl velmi stabilní výkon a nepustil za záda ani jeden z celkem 11 střeleckých pokusů Třince.

Po druhé třetině vyprovázel hradecké hokejisty do kabin potlesk. A právem, i v téhle části totiž hráli Lvi velmi zodpovědně a týmově, což jim přineslo nejen několik nadějných příležitostí, ale i druhý gól. Ten v čase 36:56 z brejku dotáhl Pilař. Když se ale Oceláři dostali k puku, byli nebezpeční. Všechny situace ale vyřešil Machovský, a tak byl stav pro domácí stále s čistým kontem.

V 55. minutě Machovský naprosto parádně chytil zakončení Vrány, Jeřábek z úhlu pak natlačil puk pod víko. Machovský srazil kotouč lapačkou, pravděpodobně to ještě zachránil před brankovou čárou. Na základě upozornění z kukaně se ale šlo na zkoumání záznamu. Dvě minuty před koncem odvolali hosté brankáře, ale Okuliar chytil mezi kruhy nepřesnou přihrávku a poslal ji do středního pásma, kde byl připraven Zachar. Ten měl před sebou jediného beka a zakončil bez potíží do prázdné – 3:0!

Mountfield Hradec Králové – HC Oceláři Třinec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Miškář (Werek, R. Pavlík), 37. Pilař (Okuliar, McCormack), 58. Zachar (Okuliar). Rozhodčí: A. Jeřábek, Pražák – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 6890 (vyprodáno). Stav série: 2:3.

Hradec Králové: Machovský – McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič – Werek, Miškář, R. Pavlík – Jergl, Lalancette, Perret – Okuliar, Kevin Klíma, Zachar – Pilař, Lev, Eberle. Trenér: T. Martinec.

Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Čukste, J. Jeřábek, Marian Adámek, M. Doudera – M. Růžička, Marcinko, Chmielewski – Kurovský, Miloš Roman, Dravecký – Daňo, D. Voženílek, Nestrašil – Hrňa, P. Vrána, L. Hudáček. Trenér: Moták.

(zmk)