Home Sport »Lvíčata« budou hrát o všechno. Island má vzestupnou tendenci, řekl Suchopárek

»Lvíčata« budou hrát o všechno. Island má vzestupnou tendenci, řekl Suchopárek

Trenér Jan Suchopárek FOTO - ČTK/Václav Pancer

Čeští fotbalisté do 21 let rozehrají v pátek na Islandu baráž o postup na mistrovství Evropy 2023 v Rumunsku a Gruzii. Trenér Jan Suchopárek považuje soupeře »Lvíčat« za mužstvo se stupňujícím se vývojem. Oba celky usilují o druhý start na evropském šampionátu za sebou.

»Je to dvojzápas o všechno. Víme, co je ve hře, a věřím, že to zvládneme. Určitě nás nečeká nic lehkého. Je to houževnatý, běhavý soupeř. Mají kvalitu, protože postoupili ze skupiny z druhého místa přes Řecko, které skončilo třetí,« řekl kapitán a záložník Filip Kaloč na on-line tiskové konferenci.

Jak Češi, tak Islanďané skončili v kvalifikační skupině na druhém místě. »Vývoj islandského mužstva měl stupňující tendenci, protože nezačali kvalifikaci ideálně, ale postupně se zlepšovali a našli dobré typy hráčů a sedla si jejich sestava. V zápasech, ve kterých jim šlo o všechno, dokázali zvítězit a zvládnout je. Oba zápasy určitě rozhodne momentální forma a roli může hrát spoustu věcí včetně cestování nebo toho, že se hraje každý zápas na jiném povrchu,« uvedl Suchopárek.

Zápas v Reykjavíku se odehraje na umělé trávě, Češi na ní před odletem třikrát trénovali. »Museli jsme k tomu přistoupit, abychom si na to trochu zvykli. U nás není obvyklé hrát na umělce v září. Máme k dispozici navíc ještě předzápasový trénink, tak budeme mít další možnost si přivyknout. Věřím, že budeme připraveni,« konstatoval Suchopárek.

Na závěrečný turnaj přímo postoupilo devět vítězů skupin a Švýcarsko jako nejlepší celek z druhých míst. Zbylých osm týmů z druhých příček čeká baráž. Jistou účast mají pořadatelské země Rumunsko a Gruzie.

Zatímco »Lvíčata« se zúčastnila už osmi mistrovství Evropy, Island pouze dvou. Utkání má výkop v 18.00. Odveta v Českých Budějovicích je na programu v úterý.

(čtk)

Předchozí článekVláda vzala více než 10 000 lidí ústavní právo volit
Další článekV opravené budově jatek zahájila provoz ostravská galerie PLATO

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here