Home Sport Messi změnil názor. Po zlatu na MS chce dál reprezentovat

Messi změnil názor. Po zlatu na MS chce dál reprezentovat

Lionel Messi s oběma trofejemi FOTO - ČTK/AP

Hvězdný pětatřicetiletý útočník Lionel Messi prohlásil, že po vítězství na fotbalovém mistrovství světa v Kataru chce Argentinu nadále reprezentovat. Původně plánoval opak, kvůli lásce k fotbalu a národnímu týmu ale chce za jihoamerickou zemi ještě odehrát několik zápasů jako světový šampion.

Messi se stal nejlepším hráčem turnaje. V Kataru vstřelil sedm branek a ve tabulce kanonýrů obsadil druhé místo o jeden gól za francouzským útočníkem a klubovým spoluhráčem z Paris St. Germain Kylianem Mbappém.

Ve finále proti Francii zaznamenal dva góly a úspěšný byl i v penaltovém rozstřelu. Jihoameričané ztratili po infarktovém průběhu vedení 2:0 a v prodloužení 3:2, ale po remíze 3:3 zvítězili na penalty 4:2 a potřetí v historii šampionát ovládli. Předtím se tak stalo v letech 1978 a 1986.

»Všichni o tom sní už od dětství. Měl jsem to štěstí, že jsem v kariéře dosáhl všeho. A poslední chybějící trofej je tady,« citovala média Messiho, jenž s Argentinou ovládl vloni i jihoamerický šampionát Copa América.

»Je to šílené. Podívejte se na tu trofej, jak je krásná. Strašně moc jsem ji chtěl. Představoval jsem si ji. Blížila se,« uvedl někdejší hráč Barcelony, jenž neuspěl s Argentinou ve finále v roce 2014.

Už před startem turnaje prohlásil, že pátý start na MS bude jeho poslední. »Po tom, co jsem v kariéře tolik bojoval, se vše pomalu chýlí ke konci. Chtěl jsem ukončit kariéru touhle trofejí. Nic víc už nemůžu chtít. Ale miluju fotbal, miluju to, co dělám, miluju, když jsem v národním týmu a s těmito hráči. Chci ještě zažít pár zápasů jako mistr světa,« konstatoval Messi, jemuž po turnaji chybějí už jen dva góly k dovršení mety sta branek za národní tým.

Díky dnešnímu finálovému startu překonal rekord v počtu utkání na šampionátech. Na MS zasáhl do 26. zápasu a v historické tabulce o jeden duel předstihl Němce Lothara Matthäuse.

Přehled hráčů s nejvíce starty na MS:

26 – Lionel Messi (Argentina),

25 – Lothar Matthäus,

24 – Miroslav Klose (oba Německo),

23 – Paolo Maldini (Itálie),

22 – Cristiano Ronaldo (Portugalsko).

(pk, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here