Mistr znovu kraloval a drží si famózní bilanci, zato Kometa dostala »bůra«

AKTAULIZOVÁNO

Třinečtí hokejisté porazili ve 21. kole extraligy doma Hradec Králové 4:1 a poslední čtyři zápasy vyhráli bez ztráty bodu se skóre 18:3. Obhájce titulu vedl už po 94 sekundách o dva góly trefami Arona Chmielewského a Daniela Voženílka, který navíc v polovině utkání zvýšil na 3:0 a také obdržel v 50. minutě trest ve hře. Hostující Radek Smoleňák během jeho vyloučení snížil, než Marko Daňo technickým gólem stanovil konečný výsledek.

»Měli jsme výborný vstup do utkání. Dali jsme nejen dva góly, ale ještě jsme měli pár další příležitostí, které jsme neproměnili. Dobře jsme se pohybovali, dokázali jsme bránit brejky a výborné bruslaře soupeře. I tak se dostali do pár nájezdů a měli jsme štěstí, že z toho góly nepadly. Mohlo to vypadat jinak,« řekl třinecký kouč Zdeněk Moták. Jeho protějšek Tomáš Martinec s hodnocením víceméně souhlasil a pochválil Třinecké. »Domácí vyhráli jednoznačně a zaslouženě. Vše umocnil začátek, ve kterém dali rychlé góly. Nalilo jim to krev do žil, zatímco nám sebralo veškeré sebevědomí, a to se projevilo v další fázi utkání. Domácí se lépe pohybovali, byli lepší v osobních soubojích a vůbec jsme se nedokázali do zápasu dostat. Vybrali jsme si špatný den,« řekl Martinec po prohře 1:4.

Navlas shodným poměrem porazila Olomouc Liberec a posunula se na čtvrté místo tabulky. Gólem a dvěma asistencemi se pod výhru Hanáků podepsal Lukáš Nahodil. Dvakrát se domácí prosadili v početních výhodách, v nichž se jim v sezoně dlouhodobě nedaří. Před utkáním měla Olomouc nejnižší úspěšnost využití početních výhod ze všech extraligových týmů.

Počtvrté za sebou…

V dalším dnešním odpoledním utkání Litvínov porazil Brno 5:1. Severočeši zvítězili v domácím prostředí počtvrté za sebou, když dvoubrankový náskok měli už po 54 sekundách. Kometa po sérii sedmi výher ztratila druhý z posledních tří zápasů. Dvakrát se zapsal mezi střelce útočník Giorgio Estephan. Hosté se prosadili až za stavu 0:5.

Litvínovští prožili vstup do utkání z říše snů. Už po 16 sekundách je poslal do vedení po bekhendovém zakončení Kudrna poté, co mu puk za záda brněnských zadáků prostrčil Abdul. Uběhlo jen dalších 38 sekund a domácí slavili další gól, když zakončujícímu Zdráhalovi připravil puk nahrávkou od zadního hrazení jako na stříbrném podnosu Stránský. »Zakládali jsme útok, přeskočil nám puk a měli jsme tam první gól. Pak ve druhém střídání jsme blbě rozebrali hráče v boxu a přišel druhý gól. Těžko říct, že bychom nebyli myšlenkami v zápase, ale výsledek byl i přesto takový, že jsme dostali za první minutu dva góly,« řekl hostující kouč Martin Pešout.

Tím také skončilo dnešní účinkování hostujícího gólmana Furcha, nahradil ho Čiliak. Ani to však Komětě ve zbytku zápasu nepomohlo k jeho zdramatizování…

Varům se doma nedaří, dnes to zlomily v nájezdech

Hokejisté Karlových Varů porazili Mladou Boleslav 4:3 po samostatných nájezdech a přehráli tak Bruslaře i podruhé v sezoně. Utkání rozhodl Jiří Černoch. Energie si v jedenáctém domácím utkání připsala teprve čtvrtou výhru. »Myslím, že jsme byli i v prodloužení o něco lepší, což nakonec potvrdily i samostatné nájezdy. Chci také poděkovat divákům, kteří nás dnes i v pátek proti Spartě povzbuzovali i za nepříznivého stavu,« řekl kouč Západočechů Vojtěch Šik.

Jediný dnešní domácí nezdar si tak připsala Plzeň, která podlehla Kladnu 1:2 v prodloužení. Hosté tak ukončili sérii osmi porážek ve vzájemných zápasech se Západočechy. Po povedené úvodní dvacetiminutovce vedli hosté po trefě Adama Kubíka, jenže během prostřední části vyrovnal na 1:1 Petr Zámorský a po bezbrankové třetí třetině zajistil Rytířům druhý bonusový bod v prodloužení Jakub Klepiš, který potrestal hru Indiánů bez brankáře. Plzeň si tak připsala třetí prohru za sebou. »Byli jsme hodně spokojeni s první třetinou, kdy jsme dominovali a dali jeden gól. Plzeň tam měla víceméně jen jednu šanci. Ve druhé třetině hodně ovlivnila hru vyloučení. Plzeň se vrátila do hry a začala více bruslit. Ve třetí třetině to už od obou týmů směřovalo k prodloužení a nám se pak podařilo dát gól do prázdné branky. Musím týmu poděkovat za bojovný výkon,« uvedl kladenský lodivod Otakar Vejvoda. »Z naší strany byla první třetina velmi špatná. Byli jsme všude pozdě a prohrávali jsme osobní souboje. Po domluvě v kabině se hra ve druhé třetině zlepšila, ale na výhru to nestačilo,« dodal trenér Plzně Petr Kořínek.

* * *

HC Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. D. Voženílek (Marcinko, Marinčin), 2. Chmielewski (Hrehorčák, Jaroměřský), 30. D. Voženílek (Marcinko), 59. Daňo (Hrehorčák) – 54. Smoleňák (Lalancette, Lev). Rozhodčí: Hradil, Stano – Axman, Synek. Vyloučení: 6:5, navíc D. Voženílek (Třinec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3922.

HC Verva Litvínov – HC Kometa Brno 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Kudrna (Abdul), 1. P. Zdráhal (Strejček, Š. Stránský), 24. M. Sukeľ (Wesley, Demel), 44. Estephan (Kudrna, Abdul), 48. Estephan (Jaks, Š. Stránský) – 56. Süss (Vincour, T. Sallinen). Rozhodčí: Hribik, Květoň – Gerát, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4009.

HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 4:3 po sam. náj. (2:2, 1:0, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Huttula (Rachůnek), 18. Kružík (Rulík), 24. Gríger (Rachůnek, Huttula), rozhodující nájezd Černoch – 6. Šťastný (Pláněk, Kotala), 18. P. Kousal, 45. Jánošík. Rozhodčí: Pilný, Šindel – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 2514.

HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Kunc (Rutar, Anděl), 34. Dujsík (Nahodil, Ondrušek), 47. Ondrušek (Nahodil, J. Káňa), 58. Nahodil (J. Knotek, Bambula) – 27. Ordoš (Filippi, Frolík). Rozhodčí: Mrkva, Pražák – Lederer, Rampír. Vyloučení: 4:5, navíc Jelínek (Liberec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4390.

HC Škoda Plzeň – Rytíři Kladno 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Zámorský (A. Dvořák, Mertl) – 18. Kubík (Plekanec, Ticháček), 64. Klepiš. Rozhodčí: Sýkora, Úlehla – Brejcha, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Bitten – Sotnieks 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 4582