Home Sport Mladý brankář bojoval o život. Zachránila mu ho včasná pomoc

Mladý brankář bojoval o život. Zachránila mu ho včasná pomoc

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Jsou chvíle, kdy si každý uvědomí, že výsledky na poli sportu, včetně vstřelených gólů, jsou druhořadé. Se vším všudy. Své o tom vědí i v Uherském Brodě, kde šlo o mladý lidský život…

Do konce prvního poločasu dorosteneckého zápasu krajské fotbalové soutěže mezi Uherským Brodem B a Boršicemi chyběla na hřišti v Újezdci pouhá minuta, když v prostoru domácí branky zkolaboval gólman Michael Maršálek a zůstal bezvládně ležet na hrací ploše. »Hra se v tu chvíli odehrávala v jiném prostoru. Vhazovalo se téměř u středové čáry,« uvedl na webu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Petr Zpěvák, rozhodčí zápasu. Ten hru okamžitě přerušil a běžel do brankového území. Po zjištění zdravotního stavu brankáře, byly přímo na hrací ploše zahájeny úkony první pomoci.

»Provedli jsme kontrolu základních životních funkcí. Bohužel došlo k zástavě srdce, takže byla zahájena resuscitace,« popsal trenér domácích Miroslav Kobzinek, jenž byl na hrací ploše mezi prvními.

Následně byla zajištěna nepřetržitá komunikace s operátorkou tísňové linky. »Díky tomu jsme postupovali při záchraně lidského života koordinovaně jako tým. Ta paní nám hodně pomohla,« připojil Luděk Červenka, bývalý hráč Uherského Brodu, který byl na utkání přítomen jako divák. Na základě rozhodnutí lékařky RZS Uherský Brod byl na místo přivolán vrtulník RZS Brno, kterým byl brankář transportován do nemocnice.

»Chtěla bych tímto poděkovat všem, kteří se na záchraně mého syna podíleli. Většinu z nich znám osobně, takže jsem tak už učinila. Velké poděkování patří lékařce urgentní medicíny paní Jarmile Vysloužilové, která rozhodla o leteckém převozu do nemocnice. Právě toto rozhodnutí bylo klíčové pro další vývoj situace,« dodala Petra Surá, maminka mladého gólmana ČSK Uherský Brod.

Jsou životní příběhy, jež mají svůj šťastný konec. Není jich zrovna přehršel, ale tento mezi ně naštěstí patří…

(koz)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here