Marie Bouzková v akci FOTO - wikipedia.org/CC BY 2.0/Rob Keating

Tenistka Marie Bouzková netajila po dodatečné nominaci na finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové (BJK) nadšení. Pětadvacetiletá rodačka z Prahy nahradila v pětičlenném výběru kapitána Petra Pály zraněnou Karolínu Muchovou, která se včera omluvila kvůli zranění zápěstí. Bouzková v nahrávce pro média řekla, že nad nabídkou reprezentovat neváhala. Po programu z posledních týdnů dočerpá síly a dorazí do Sevilly příští pátek.

»Je to po delší době, co jsem součástí týmu. Strašně se těším. Vím, že vždy máme jako tým super atmosféru. Na tohle se těším nejvíc,« uvedla Bouzková. »Načerpám teď baterky, budu odpočinutá a budu se těšit na finálovou část Billie Jean King Cupu. Tam jsem předtím nebyla. Budou to nové zkušenosti a vzpomínky,« doplnila.

O dodatečné nominaci se dozvěděla na letišti v New Yorku, kam právě přicestovala z Číny. O víkendu totiž hrála finále turnaje v Nan-čchangu, kde nestačila v souboji krajanek na Kateřinu Siniakovou.

»S kapitánem jsme byli už předtím v kontaktu. Říkal, že kdyby byla nějaká možnost a tým by mě potřeboval, tak by mi dal vědět. Na jeho zavolání jsem tedy čekala tak i tak. Čekala jsem na zprávy, jak to vlastně bude,« podotkla Bouzková.

Na nabídku reprezentovat 34. hráčka světa a čtvrtfinalistka loňského Wimbledonu okamžitě kývla. »Když jsme si poprvé volali, provizorně jsem mu řekla, že jasně. Poté jsem potřebovala nějak doladit lety, ale pár hodin poté jsem je už měla. Bylo to narychlo udělané,« uvedla Bouzková.

Do dějiště finálového turnaje v Seville přicestuje příští pátek. Do té doby plánuje odpočívat. »Teď jsem ještě pořád unavená z dlouhé cesty. Cítím se ale dobře. Určitě přiletím plná energie, s plnými baterkami a natěšená na turnaj,« řekla Bouzková.

Ve Španělsku bude několik dní před startem turnaje stejně jako Linda Nosková. Markéta Vondroušová, Barbora Krejčíková a Siniaková se připojí až po dohrání Turnaje mistryň, který se uskuteční příští týden v Cancúnu.

Češky zahájí finálový turnaj v úterý proti obhájkyním titulu ze Švýcarska. O tři dny později vyzvou výběr USA. Do semifinále postoupí jen vítězky skupiny. »Možná si dáme s Lindou sparing a trenéři si budou moci trochu odpočinout. Určitě je ale také necháme hrát. Pomalinku se na to začneme připravovat,« dodala Bouzková.

(koz, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here