Nejstarší z rodu Zohornů v pardubickém Dynamu

Dynamo dnes představilo další posilu pro extraligovou sezonu, v níž bude patřit k hlavním favoritům. Pachatel se vrací na místo činu – hokejový útočník Tomáš Zohorna se po roce ve švédském Oskarshamnu vrátil do Pardubic, s nimiž slavil dva tituly. Nejstarší ze tří bratrů Zohornů podepsal smlouvu na tři roky.

Východočeši sháněli posilu do útoku po odchodech Matěje Blümela a Lukáše Sedláka do NHL. »Říkal jsem to už předloni, že pokud se budu vracet do Česka, tak první, s kým budu chtít jednat, budou Pardubice. Nabídky z jiných týmů byly, všichni však věděli, že když začnu jednat v Česku, Pardubice budou číslo jedna. Jsem rád, že to takhle dopadlo,« uvedl na klubovém webu čtyřiatřicetiletý Zohorna.

Reprezentační centr, jenž letos startoval na olympijských hrách v Pekingu, slavil v Pardubicích titul v letech 2010 a 2012. Jejich útok pak po letech v Chabarovsku v KHL a roce ve Švédsku posílil už na konci sezony 2020/21 před play off. Nyní ví, že s posíleným týmem budou ambice nejvyšší.

»Bude to pro mě zajímavé a jsem rád, že se tady buduje tým, který by měl patřit mezi nejlepší v lize. Bude pro mě čest hrát za takový tým a těším se na to, bude to velká výzva,« uvedl Zohorna.

Sedm statečných

V mužstvu se potká i s dalším členem zlatého kádru z roku 2012 Lukášem Radilem, jenž se vrátil do mateřského klubu z Dinama Riga. Už dříve Východočechy posílili vedle Radila brankář Roman Will a útočník Tomáš Hyka z Čeljabinsku, obránci David Musil z mistrovského Třince, Tomáš Dvořák ze Sparty a Slovák Peter Čerešňák z Plzně Původně mezi nimi měl být i Sedlák, jenž se ale následně dohodl na spolupráci s Coloradem a pokusí se opět prosadit v NHL.

»Vážíme si, že jste se na nás přišli v takovém počtu podívat. Snad tuhle důvěru splatíme,« citoval Willa web iSport.cz.

»Není nic tajného, že ještě jednoho centra potřebujeme. Ale netlačíme na to. Určitě chceme českého hráče, chceme jít našemu hokeji příkladem. Musíme najít někoho, kdo nám tam zapadne,« řekl majitel klubu Petr Dědek.

Pardubice v uplynulé sezoně nečekaně vypadly ve čtvrtfinále, když nestačily na České Budějovice. V nadcházejících měsících budou pod vedením nového trenéra Radima Rulíka pracovat na tom, aby uspěly výrazněji.

»Titul se koupit nedá, to všichni víme. Jsme pokorní, trenéři udělají maximum, aby se dal tým dohromady, hráči udělají maximum, aby všechno fungovalo. O tohle pak vždycky jde, když odvedete maximum a věříte, tak úspěchy postupně přijdou,« dodal Dědek pro iSport.cz.

(zmk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy