Home Sport Němeček si pochvaluje změny ve Spartě. Upozorňuje však: Čeká nás dost práce!

Němeček si pochvaluje změny ve Spartě. Upozorňuje však: Čeká nás dost práce!

David Němeček (vpředu) má kotouč pod kontrolou. FOTO - ČTK/Vít Šimánek

I ve druhém utkání pod vedením kouče Miloslava Hořavy dosáhli hokejisté Sparty na plný bodový zisk. Stejně jako v Karlových Varech k tomu ve včerejším souboji s Libercem dopomohl gólem reprezentační obránce David Němeček. Po výhře 3:1 ale zdůraznil, že Pražané nesmějí usnout na vavřínech a musí pokračovat dál v tvrdé práci.

Němeček v bitvě s Bílými Tygry otevřel čtvrtým gólem sezony v čase 26:50 skóre úspěšnou ranou od modré čáry. »Byl to signál po buly, kdy jsme se s Martinem Jandusem vyměnili, abychom to měli na volej. Je to něco, co trénujeme. Zvládli jsme vyhrát buly, což je to nejdůležitější, Martin mi to přiťuknul a já zavřel oči a fláknul do toho. Padlo to tam a já jsem za to moc rád,« pochvaloval si Němeček.

Úvodní zásah jeho týmu hodně pomohl. »Vstřelený gól vám vždy pomůže a ten tým uklidní. Pak se nám navíc podařilo využít přesilovku a padnul ještě druhý, jen nás trošku mrzí, že jsme nechali Liberec, aby se dotáhl na dostřel ještě před koncem druhé třetiny, ale ve třetí jsme to vedení zase navýšili a ten zápas zvládli,« řekl Němeček.

Sparta po sérii šesti zápasů bez bodového zisku dvakrát za sebou bodovala naplno a posunula se na 11. místo. »Jsme samozřejmě strašně rádi, že jsme po té sérii porážek dokázali vyhrát před týdnem ve Varech a teď ten výkon zopakovat, ale tímto vítězstvím se nesmíme nechat uspokojit. Před námi je spousta zápasů a spousta práce. Musíme pokorně pokračovat dál a v té tvrdé práci,« zdůraznil Němeček.

»Myslím, že jsme vyhráli díky týmové hře. Hráli jsme v pěti vepředu i vzadu. Když bylo třeba, podržel nás Kovy v brance. Liberec měl pár pasáží, kdy nás zamkli v pásmu, ale my jsme drželi pospolu a nenechali jsme se rozhodit. V minulých zápasech jsme ty situace v útoku trošku přehrávali a hledali přihrávky před prázdnou bránu, ale teď jsme to cpali vše na bránu, což se vyplatilo,« dodal.

Pokrok v disciplíně

Výrazný pokrok předvedla tentokrát Sparta i v disciplíně. Za celý zápas hrála jen dvě oslabení, byť byla obě stále ještě z kategorie zbytečných. »Určitě je to věc, která nás trápila od začátku sezony. A jedna z hlavních věcí, kterou nám noví trenéři vštěpují do hlavy – že se nemůžeme nechat vylučovat, protože potřebujeme hrát v pěti. Jsem rád, že dnes ta vyloučení byla jen dvě. Pořád se v tom ale musíme dál zlepšovat,« řekl Němeček.

Cítil, že mužstvu hodně pomohl týden, kdy Pražané nehráli a mohli se plně věnovat tréninku pod koučem Hořavou, jenž nahradil zkraje listopadu odvolaného Pavla Pateru. »Mohli jsme dobře potrénovat. A právě hra v oslabení byla jednou z hlavních věcí, na níž jsme pracovali. Jsem moc rád, že z toho tréninku se to promítlo i do toho zápasu a ta oslabení jsme odehráli velmi dobře.«

Poprvé na střídačce byl spolu s Hořavou švédský kouč Hans Wallson. »Je to výborný a zkušený trenér a my jsme strašně rádi a vděční za to, že ho tu máme. Myslím, že nám může hodně pomoct. O to více jsme rádi, že jsme ten první zápas s ním na střídačce zvládli a získali tři body. Věřím, že nám to pomůže po stránce nějakého klidu a sebevědomí, jsou to ale jen dvě vítězství. V neděli proti Kladnu začínáme zase za stavu 0:0. Když navážeme na ten výkon, budeme úspěšní,« věřil Němeček.

»Mám radost z toho, že jsme si dnes ukázali, kudy vede ta cesta a že umíme odehrát takový zápas. Když je třeba přitlačit vepředu, tak myslím, že v útoku máme podle mého názoru hodně velkou sílu, a když je potřeba to zavřít vzadu, máme výborné brankáře. A přijde mi, že teď hrajeme docela slušně v obranném pásmu. Hrajeme tam pospolu v pěti, což věci strašně usnadňuje,« uzavřel Němeček.

(koz, čtk)