Home Sport Neúspěšnou sezonu v Jablonci odnesl trenér Horejš

Neúspěšnou sezonu v Jablonci odnesl trenér Horejš

FOTO - fkjablonec.cz

Trenér David Horejš skončil po roce na lavičce fotbalistů Jablonce. Vedení klubu vyhodnotilo uplynulou sezonu nejvyšší soutěže, ve které obsadili Severočeši 13. místo, jako neúspěšnou a šestačtyřicetiletého kouče odvolalo i s celým realizačním týmem. Jablonec to oznámil na webu.

»Vedení klubu rozhodlo o odvolání hlavního trenéra Davida Horejše a jeho realizačního týmu. Důvodem jsou neuspokojivé výkony a výsledky v sezoně 2022/2023. Jméno nového hlavního trenéra a asistentů oznámíme v nejbližších dnech,« stojí v krátkém prohlášení.

Horejš nenavázal na předchozí úspěšné působení v Českých Budějovicích, které vedl takřka sedm let. V Jablonci nahradil po sezoně 2021/22 odvolaného Petra Radu a podepsal dvouletou smlouvu. Tým se ale v uplynulém ročníku výsledkově nezvedl a obsadil stejnou příčku jako před rokem. Navíc vypadl v domácím poháru už ve třetím kole s druholigovým Vyškovem.

Jablonec byl po podzimní části až čtrnáctý, majitel klubu Miroslav Pelta přesto vyjádřil Horejšovi důvěru. Severočeši po zimní pauze začali stoupat tabulkou a před posledním kolem základní části měli na dosah postup do nadstavbové skupiny o umístění, nakonec se ale propadli z 10. místa do skupiny o záchranu. V ní zaznamenali jednu výhru a po dvou remízách i porážkách. Jablonec zakončil sezonu nedělní domácí prohrou 0:2 s Teplicemi.

Horejš dovedl Jablonec v 35 ligových duelech k šesti vítězstvím, 16 remízám a 13 porážkám. Bývalý obránce má v nejvyšší soutěži celkem odkoučováno 133 utkání.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here