NMNM: také biatlonistky v norských kolejích

Vítězkou sprintu Světového poháru v Novém Městě na Moravě se stala Marte Olsbuová Røiselandová, která o dvacet sekund porazila svou krajanku Ingrid Landmark Tandrevoldovou. Třetí byla Anaïs Chevalierová-Bouchetová, která za sebou nechala Dorotheu Wiererovou. Vedoucí žena Světového poháru Julia Simonová skončila devátá. Nejlepší z našich dnes byla šestnáctá Markéta Davidová.

Němka Denise Herrmannová-Wicková s číslem 2 nastavila na poměrně dlouhou dobu vedoucí čas v cíli na 20:06,9. Změnila ho už jen Norka Marte Olsbuová Røiselandová s číslem 17.

Tereza Voborníková dnes musela absolvovat tři trestné okruhy, dva po ležce, jeden po stojce. V cíli se zařadila na průběžné páté místo. O to jí připravila Markéta Davidová, která chybovala dvakrát (1+1). Po problémech s žebry, které ji připravily o světový šampionát, Jessica Jislová zvládla s nulou i druhou střeleckou položku. Lepší výsledek v dnešním závodě ji stál horší běžecký výkon, ale vrátila se povedeným vystoupením a v cíli jí patřilo průběžné osmnácté místo. Lucie Charvátová zvládla první střeleckou položku s nulou a průběžně uzavírala první desítku. Dobře rozjetý závod doslova odstřelila na stojce – třikrát na trestný okruh. Tereza Vinklárková měla na úvodní položce problémy se zalehnutím. Česká závodnice následně třikrát minula. Stojku zvládla na výbornou.