Olympijský tým pro Paříž je plný šampionů, představí se reprezentanti ve 23 sportech

Všichni olympijští šampioni z her v Tokiu se vydají vstříc dalším úspěchům na největším sportovním svátku světa také v Paříži 2024. Lukáš Krpálek se znovu popere o zlato v nejtěžší váhové kategorii v judu. Vodní slalomář Jiří Prskavec bude na kajaku také usilovat o třetí olympijskou medaili v řadě. V trapu se opět představí střelec Jiří Lipták. A v tenisové čtyřhře zase spojí síly Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Celkem 113 sportovců by se mělo představit na olympijských hrách ve francouzské metropoli, mezi nimi i poslední medailisté Lukáš Rohan, Markéta Vondroušová, Jakub Vadlejch, Alexander Choupenitch či Josef Dostál. Uvedl to Český olympijský výbor na stránkách olmpijskytym.cz.

»Mám ohromnou radost z toho, kolika českým sportovcům se povedlo na hry do Paříže kvalifikovat nebo na to mají do poslední chvíli šanci. Už jen probojovat se na olympijské hry je v celosvětové konkurenci ohromný úspěch. Budeme mít skvělý tým a já hlavně přeji všem zdraví a spoustu sil a elánu do závěru přípravy,« řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru.

Na olympijských hrách v Paříži se představí čeští zástupci ve 23 sportech – od atletiky po zápas. »I když teď nevyjmenujeme všechny, každý český sportovec pojede do Francie předvést svůj maximální výkon. A naší rolí je připravit jim a členům doprovodu ten nejlepší možný servis. Proto posíláme do Francie také silný medicínský tým. Naplno využíváme i možnosti střídání akreditací doprovodu a takzvané tréninkové akreditace. A máme i pro sportovce, kteří si to přejí, ubytování mimo olympijskou vesnici,« uvedl šéf olympijské výpravy Martin Doktor.

Poprvé od roku 1992 se s družstvem probojovali na hry kordisté, v týmu je i bronzový olympijský medailista, fleretista Alexander Choupenitch.

Poprvé se na hrách také představí české taekwondo, a to díky Petře Štolbové a Dominice Hronové. Osm českých tenistů a tenistek bude hrát na kurtech v areálu Roland Garros, kde se z titulů radovaly i olympijské vítězky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.

* * *

Nominace Českého olympijského týmu

Atletika: Tereza Hrochová (maraton), Nikoleta Jíchová (400 m překážek), Lurdes Gloria Manuel (400 m), Vít Müller (400 m překážek), Tomáš Staněk (vrh koulí), Moira Stewartová (maraton), Amálie Švábíková (skok o tyči), Jakub Vadlejch (hod oštěpem), Lada Vondrová (400 m), místo v žebříčku zajišťující postup: Vít Hlaváč (chůze – smíšená štafeta), Radek Juška (skok do dálky), Petr Meindlschmid (skok do dálky), Eliška Martínková (chůze 20 km a smíšená štafeta), Volodymyr Myslyvčuk (hod kladivem), Nikola Ogrodníková (hod oštěpem), Tereza Petržilková (400 m), Jan Štefela (skok do výšky), Jakub Dudycha (800 m), Patrik Hájek (hod kladivem), David Holý (skok o tyči), Michaela Hrubá (skok do výšky), Matěj Krsek (400 m), Eduard Kubelík (200 m), Ondřej Macík (200 m), Karolína Maňasová (100 m), Tomáš Němejc (200 m), Kristiina Sasínek Mäki (1500 m), Petra Sičaková (hod oštěpem), Matěj Ščerba (skok o tyči), Tomáš Habarta (3000 metrů překážek).

Badminton: Ondřej Král (čtyřhra), Jan Louda (dvouhra), Adam Mendrek (čtyřhra), Tereza Švábíková (dvouhra).

Cyklistika: Ondřej Cink, Adéla Holubová (horská kola – cross country), Julia Kopecký (silniční cyklistika – závod s hromadným startem, časovka), Iveta Miculyčová (BMX freestyle park), Denis Rugovac a Jan Voneš (dráhová cyklistika – madison, omnium), Mathias Vacek (silniční cyklistika – závod s hromadným startem, časovka).

Golf: Klára Davidson Spilková, Sára Kousková.

Jachting: Zofia Burská a Sára Tkadlecová (49er FX), Kateřina Švíková (iQFOIL).

Jezdectví: Miloslav Příhoda, Miroslav Trunda (všestrannost).

Judo: David Klammert (do 90 kg), Lukáš Krpálek (nad 100 kg), Renata Zachová (do 63 kg).

Kanoistika, rychlostní: Josef Dostál (K1 1000 m), Martin Fuksa (C1 1000 m a C2 500 m), Petr Fuksa (C2 500 m), Daniel Havel a Jakub Špicar (K2 500 m), Anežka Paloudová (K1 500 m), vodní slalom: Tereza Fišerová (kayak cross), Antonie Galušková (K1, kayak cross), Jiří Prskavec (K1, kayak cross), Lukáš Rohan (C1, kayak cross), Gabriela Satková (C1).

Lukostřelba: Marie Horáčková, Adam Li (reflexní luk – individuální soutěž a smíšený tým).

Moderní pětiboj: Marek Grycz, Lucie Hlaváčková, Veronika Novotná, Martin Vlach.

Plavání: Daniel Gracík (100 m motýlek, 100 m volný způsob), Kristýna Horská (100 a 200 m prsa), Miroslav Knedla (100 m znak), Barbora Seemanová (100 a 200 m volný způsob, 100 m motýlek, 200 m polohový závod), Martin Straka (10 km).

Plážový volejbal: Barbora Hermannová a Marie-Sára Štochlová, Ondřej Perušič a David Schweiner.

Sportovní gymnastika: Soňa Artamonova (víceboj).

Sportovní lezení: Adam Ondra (kombinace).

Sportovní střelba: Veronika Blažíčková (vzduchová puška – individuální soutěž a smíšený tým, třípolohová malorážka), Jiří Lipták (trap), Petr Nymburský (třípolohová malorážka), Martin Podhráský (rychlopalná pistole), Jiří Přívratský (vzduchová puška – individuální soutěž a smíšený tým, třípolohová malorážka), Matěj Rampula (rychlopalná pistole, vzduchová pistole), František Smetana (vzduchová puška), Barbora Šumová a Jakub Tomeček (skeet – individuální soutěž a smíšený tým).

Stolní tenis: Hana Matelová.

Šerm: Jiří Beran, Jakub Jurka, Martin Rubeš (kord – individuální soutěž a tým), Michal Čupr (náhradník, kord), Alexander Choupenitch (fleret).

Taekwondo: Dominika Hronová (do 57 kg), Petra Štolbová (nad 67 kg).

Tenis: Barbora Krejčíková (dvouhra, čtyřhra), Tomáš Macháč (dvouhra, čtyřhra, smíšená čtyřhra), Jakub Menšík (dvouhra), Karolína Muchová (dvouhra, čtyřhra), Linda Nosková (dvouhra), Adam Pavlásek (čtyřhra), Kateřina Siniaková (čtyřhra, smíšená čtyřhra), Markéta Vondroušová (dvouhra, čtyřhra).

Triatlon: Petra Kuříková.

Veslování: Pavlína Flamíková a Radka Novotníková (dvojka bez kormidelnice), Lenka Lukšová a Anna Šantrůčková (dvojskif), Jiří Šimánek a Miroslav Vraštil (dvojskif lehkých vah).

Vzpírání: Kamil Kučera (dvojboj nad 102 kg).

Zápas: Artur Omarov (zápas řecko-římský do 97 kg).

(koz)

FOTO – olympijskytym.cz

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy