Popáté a dost. Mladá Boleslav odvolala trenéra Čiháka

Trenér Ladislav Čihák skončil na střídačce hokejistů Mladé Boleslavi. Vedení Středočechů ho odvolalo po úterní extraligové porážce 1:4 v Karlových Varech, která byla pro mužstvo již pátou v řadě a devátou z posledních deseti zápasů. Klub o změně informoval na webu.

Dnešní trénink povedou dosavadní asistent trenéra Petr Haken a hlavní kouč juniorů Václav Pletka. »O složení nového trenérského týmu bude klub informovat patrně ve čtvrtek,« uvedli Mladoboleslavští v krátké tiskové zprávě.

Středočeši si během neúspěšného období, které trvá od začátku prosince, připsali pouhé čtyři body. Jen jednou za tu dobu vstřelili alespoň tři branky. Ambiciózní klub, jenž skončil v předchozích dvou sezonách shodně až v semifinále, se propadl na 12. místo, na poslední Kladno má přitom k dobru jen dva body.

Tým si navíc pod Čihákovým vedením už jednou výsledkovou krizí prošel, když na přelomu října a listopadu prohrál šestkrát po sobě. Mladá Boleslav je také jediným týmem z celého extraligového pelotonu, který nedal v dosavadním průběhu ročníku v průměru ani dva góly na zápas. V tabulce má zapsaných 63 branek z 33 odehraných utkání.

Jednačtyřicetiletý Čihák přišel k Bruslařům koncem dubna místo Radima Rulíka, který odešel do Pardubic. Sám se tak vrátil na post hlavního kouče poté, co sezonu 2021/22 strávil na pozici asistenta v Hradci Králové. Jako šéf střídačky působil předtím v Plzni.

Změny na klíčových postech v mladoboleslavském klubu se udály již před necelými dvěma měsíci, kdy se stal novým sportovním ředitelem bývalý obránce Martin Ševc, jenž v srpnu ukončil kariéru. Nahradil Radima Vrbatu a Václava Nedorosta, který opustil pozici sportovního manažera.

Mladá Boleslav je šestým týmem v soutěži, jehož vedení v sezoně odvolalo hlavního trenéra. Nejrychleji skončili v Plzni Václav Baďouček a Miloš Říha, místo kterých mužstvo převzal Petr Kořínek. Následně byl v Litvínově odvolán Vladimír Růžička, na Spartě skončil Pavel Patera a v Brně Martin Pešout. Před Čihákem byl posledním odvolaným koučem Jaroslav Modrý, jenž se rozhodnutí zástupců Českých Budějovic dozvěděl během vánočních svátků.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy