Home Sport Předání poháru pro Spartu se vší slávou. Na stadionu i mimo něj

Předání poháru pro Spartu se vší slávou. Na stadionu i mimo něj

Posledním pátým kolem nadstavby vyvrcholí o víkendu první fotbalová liga. O mistrovi je už rozhodnuto od úterý, kdy po devíti letech získala titul Sparta. Pražané po sobotním domácím utkání s Plzní převezmou pohár pro šampiony. Bude to ale sláva se vším všudy. Na své si přijdou všichni fanoušci Letenských. I ti, kteří se na již dlouho dopředu vyprodaný stadion nedostanou…

Sparťané po úterní remíze 0:0 v Uherském Hradišti absolvovali první vlnu oslav a další je čeká zítra. Po převzetí trofeje se přesunou na sousední Letenskou pláň, kde bude pokračovat program s fanoušky. Na místě vyroste improvizované pódium, na které postupně přijde celý tým.

Od 15 hodin bude před epet ARENOU otevřena fanzona šampionů, kde je naplánován bohatý doprovodný program. K poslechu bude hrát DJ Brownie, od 16 hodin pak bude na velkoplošné obrazovce promínátno utkání s Plzní. V průběhu odpoledne dorazí také sparťanské legendy, na živo zazpívá Jan Sax a chybět nebudou ani soutěže o zajímavé ceny. Součástí fanzony budou také stánky s občerstvením či sparťanským merchem. V prodeji bude limitovaný fyzický prodej kolekce ŠAMPIONI Z L37NÉ.

Letenští věří, že si oslavy nepokazí na hřišti a ligovou neporazitelnost protáhnou už na 22 utkání. Nad Plzní v obou předchozích zápasech sezony zvítězili, na konci dubna 2:1 díky penaltě v nastavení. »Těším se na to, až v sobotu uvidím zaplněnou Letnou. Uvidíme spoustu šťastných lidí, kteří se budou těšit na to, až pozvedneme pohár. Bude to úžasný pocit a úžasný den pro všechny. Hráči dostali po titulu volno, ale teď před sebou máme ještě jeden zápas, který chceme zvládnout,« řekl dánský trenér Sparty Brian Priske. »Chceme vyhrát a zakončit ligu s maximálním možným počtem bodů. Nepůjdeme to jen odehrát,« dodal záložník Lukáš Sadílek.

Plzeňští dohrávají ročník s jistotou třetího místa v hlubokém útlumu – šest kol po sobě naplno nebodovali a v posledních třech duelech utrpěli porážku. Zápas na Letné bude závěrečným na lavičce Západočechů pro bývalého trenéra Sparty Michala Bílka, jenž po sezoně ve Viktorii skončí.

Po zápase bude následovat nejen ona zmíněná velká oslava, klub totiž uspořádal pro své fanoušky ještě jednu na neděli, kdy je naplánován přímo na ploše epet ARENY piknik, na kterém se zájemci budou moci vyfotit s pohárem pro mistra ligy. Akce je naplánována od 13 do 16 hodin, přičemž vstupenka v ceně 500 Kč se dá zakoupit skrze portál ENIGOO. Členové SPARTA CLUBU mají 30% slevu. Na piknik si lze přinést své vlastní jídlo a pití, otevřen bude ovšem také stánek s občerstvením. Děti do 110 cm mají vstup zdarma.

Kromě pikniku je v plánu tzv. »Tour de hřiště«, při které si návštěvníci mohou přímo na hrací ploše připomenout ty nejdůležitější momenty z mistrovské sezony. Přítomen bude také maskot Rudy, nafukovací atrakce a další doprovodné fotbalové aktivity.

Zatímco Sparta bude v neděli slavit, ve FORTUNA:LIZE, konkrétně ve skupině o záhranu půjde na samý závěr týdne o všechno. Souboj dvou nejhorších týmů tabulky mezi posledním Brnem a patnáctým Zlínem určí jediného přímého sestupujícího, přičemž hostujícím »Ševcům« stačí k odvrácení pádu o soutěž níž remíza.

Dodejme, že ve skupině o titul se zítra od 16 hodin mezi Bohemians 1905 a Slováckem na dálku rozhodne o čtvrtém místě a zbylém účastníkovi pohárů, výrazně lepší pozici mají »Klokani«. K premiérovému postupu do pohárů od rozdělení federace jim stačí doma remizovat s šestou Olomoucí. Pro Slovácko by v takovém případě bylo málo i vítězství v souběžném duelu na Slavii.

(koz)

FOTO – iportaL24.cz/Marcela Špičková a sparta.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here