Home Sport Proti neporazitelnému Maďarsku. Napraví fotbalisté dojem po remíze s Albánií?

Proti neporazitelnému Maďarsku. Napraví fotbalisté dojem po remíze s Albánií?

Čeští fotbalisté v neděli v přípravném utkání v Maďarsku uzavřou zářijový reprezentační sraz. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého zkusí napravit dojem po čtvrteční kvalifikační remíze 1:1 s Albánií, kterou si zkomplikovali boj o postup na evropský šampionát. Oba týmy v Budapešti budou v duelu sousedů v žebříčku FIFA hájit letošní neporazitelnost, výběr italského trenéra Marca Rossiho nenašel přemožitele už sedm zápasů a téměř rok.

Český celek ve čtvrtek doma v Edenu v úvodním reprezentačním utkání nové sezony neudržel vedení a po remíze s Albánií podruhé v kvalifikaci ztratil. Šilhavého výběr sice nadále vede skupinu o bod před balkánským soupeřem, ale třetí Polsko se přiblížilo na rozdíl dvou bodů. Na mistrovství Evropy do Německa postoupí první dvě mužstva. O zbylá tři místa na turnaji se v play off podle pořadí v Lize národů utká 12 zemí, které neuspějí v klasické kvalifikaci.

Změny v sestavě

»Jsme zklamaní, měli jsme vyhrát. Je to škoda, mohli jsme si udělat výhodu. Ale kvalifikace jede dál,« uvedl na tiskové konferenci Šilhavý, který připustil, že především výkon v prvním poločase se mu vůbec nelíbil.

V Budapešti by rád dal šanci i dalším hráčům z nominace a plánuje změny v sestavě. »Určitě bychom chtěli prostřídat tým. Ale byť to není zápas o body, určitá prestiž tam je. Budeme to chtít odehrát konfrontačně. Maďaři jsou ve velmi dobré formě, mají zajímavé výsledky. Nemůžeme nic podceňovat,« prohlásil Šilhavý.

Jeho svěřenci letos v pěti zápasech neprohráli. Maďaři drží neporazitelnost dokonce od konce loňského září a dobrou formu potvrdili i ve čtvrtek, kdy si nečekaným vítězstvím 2:1 v Srbsku upevnili vedení ve své kvalifikační skupině. Svěřenci trenéra Rossiho mají v poslední době zajímavé výsledky, vloni dokázali v Lize národů vyhrát 4:0 v Anglii a 1:0 v Německu. Italský kouč maďarského mužstva dnes slaví 59. narozeniny.

»Reprezentace Maďarska udělala velký pokrok. Mají skvělé výsledky, hráče v Anglii, Německu, Itálii. Prostě velice dobrý a silný tým. Konfrontace s nimi bude dobrá pro nás pro všechny,« prohlásil Šilhavý.

Vyrovnaná bilance

Od rozdělení federace se český celek utkal s Maďary třikrát v přípravě s vyrovnanou bilancí jedné výhry, remízy a porážky. V posledním vzájemném duelu v roce 2013 se týmy rozešly smírně 1:1. Vyrovnané je i postavení obou mužstev v žebříčku FIFA – Maďarům patří 36. místo, Češi jsou jen o pozici níže.

Šilhavého svěřenci si po více než dvou letech znovu zahrají na stadionu v Budapešti, kde předloni v červnu nečekaně zvítězili v osmifinále mistrovství Evropy nad Nizozemskem 2:0. »Vracíme se na místo činu, takže ty vzpomínky jsou dobré. Byť je to přátelák, dá se očekávat výborná atmosféra, protože zájem o fotbal je v Maďarsku velký,« dodal Šilhavý.

Zápas v Puskás Aréně pro 67 tisíc diváků začne v neděli v 18.00. Na přípravné utkání bude netradičně dohlížet i videorozhodčí.

(koz, čtk)

FOTO – fotbal.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here