Home Sport První trenérská rošáda, pardubickým zlomilo vaz 10 gólů ve dvou zápasech

První trenérská rošáda, pardubickým zlomilo vaz 10 gólů ve dvou zápasech

FOTO - Facebook

K první trenérské změně v aktuální sezoně FORTUNA:LIGY došlo u fotbalistů Pardubic. Vedení kvůli neuspokojivým výsledkům odvolalo dlouholeté trenéry Jiřího Krejčího a Jaroslava Novotného. Poslední celek nejvyšší soutěže dočasně povede dosavadní trenér třetiligového B-týmu Pavel Němeček (na snímku).

Pardubice prohrály v této sezoně čtyři z pěti kol, z toho poslední dvě s celkovým skóre 0:10. Předminulý týden utrpěly na Slavii svůj nejhorší debakl v ligové historii 0:7, v sobotu doma v azylu v pražském Ďolíčku podlehly Mladé Boleslavi 0:3. Východočeši mají se třemi vstřelenými brankami nejhorší útok v lize a s 15 inkasovanými góly zároveň nejhorší obranu.

»Rozhodli jsme se odvolat trenérskou dvojici Krejčí – Novotný pro neuspokojivé výsledky v úvodu ligy. Změnu jsem v pondělí před dopoledním tréninkem oznámil hráčům, které čekají v tomto týdnu dvě důležitá utkání,« prohlásil sportovní ředitel klubu Vít Zavřel.

Sedmapadesátiletý Krejčí působil v Pardubicích od jara 2013 a od léta 2017 vedl mužstvo s Novotným, jenž je o šest let starší. Společně v sezoně 2019/20 dovedli klub, který vznikl v roce 2008 sloučením tří týmů, k historickému postupu mezi elitu.

»Oběma trenérům děkujeme, odvedli u týmu kus práce, týmu jsme ale chtěli dát novou energii. Pavel Němeček povede tým v nejbližších zápasech, s vedením klubu budeme intenzivně jednat o konečném obsazení pozic hlavního trenéra i asistenta u našeho A-týmu,« uvedl Zavřel.

Čtyřicetiletý Němeček poprvé povede Východočechy už zítra v duelu 6. kola na hřišti předposledního Zlína, který spolu s Jabloncem jako jediný tým v nové ligové sezoně ještě nezvítězil. Němeček hrál v minulosti například za Hradec Králové, v jehož dresu nastoupil v nejvyšší soutěži do dvou utkání.

»Chci, aby tým působil kompaktně, hlavně směrem dozadu. Ve výkonu by měla být znát herní odvaha a musíme být důraznější v pokutovém území. Představu o sestavě mám, ladím ji se sportovním manažerem Martinem Shejbalem. Doufáme, že nám do ní nezasáhnou nějaká zranění,« konstatoval Němeček.

(zmk)

Předchozí článekRoste poptávka po palivovém dřevu, v okolí větších měst je už na pořadník
Další článekIzolace Ruska? Nějak se to nedaří

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here