Home Sport Radost je velká a medaile si ceníme, řekl kouč florbalistů Berka

Radost je velká a medaile si ceníme, řekl kouč florbalistů Berka

FOTO - ceskyflorbal.cz

Na své první velké akci se dočkal nový trenér českých florbalistů Jaroslav Berka medailového zisku. Bronzem na Světových hrách v Birminghamu navázal na úspěchy z působení u juniorské reprezentace. S ní loni v srpnu doma v Brně obhájil na mistrovství světa zlato z Halifaxu z roku 2019, kde byl asistentem Jiří Jakoubka.

»Určitě jsme za medaili rádi. Lotyši tady na turnaji předváděli perfektní výkony. V zápase o bronz byli zaslouženě a dvě třetiny pro nás byli těžkým soupeřem. Radost je velká a medaile si ceníme, protože jsme si ji museli těžce vybojovat,« uvedl Berka v tiskové zprávě Českého florbalu.

Tým nástupce Fina Petriho Kettunena bral v Birminghamu medaili i přesto, že neporazil nikoho ze silné čtyřky. V základní skupině Češi prohráli s Finskem 3:5 a v semifinále se Švédskem 1:6. Švýcaři se do bojů o medaile nedostali, protože na jejich úkor se tam dostali Lotyši. »Upřímně je třeba říci, že naším dlouhodobým cílem je, že míříme dál, takže zklamání z prohry v semifinále bylo velké. Dokázali jsme se z toho otřepat a nachystat se. Bronz je také cenná medaile. Chtěli jsme ji získat a to se nám také povedlo,« uvedl Berka.

Zopakovat medailový zisk bude chtít v listopadu na MS ve Švýcarsku. »Byla to pro nás generálka navíc. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Měli jsme zápas se Švédy a Finy. Pro náš mladý tým je to super škola a určitě z toho budeme těžit. Jsem i za to ohromně rád, protože jsme v určité fázi procesu, takže čím více takových zápasů odehrajeme, tím to pro nás bude lepší. Tým se pořád učí a v nějaké fázi toho procesu to určitě prodáme,« dodal Berka.

Dvěma góly přispěl k vítězství nad Lotyšskem 7:3 útočník Josef Rýpar z Linköpingu a se sedmi góly by nejlepším střelcem týmu. »Od začátku turnaje jsme měli nastavené, že budeme hrát zápas od zápasu. Večer jsme si k tomu utkání se Švédy řekli hodně věcí, udělali za ním tlustou čáru a poctivě se připravovali na Lotyše,« podotkl Rýpar.

Světové hry si užil. »Samozřejmě je to pěkné. Je to speciální akce, kde je úplně jiná atmosféra než na mistrovství světa. Je tu cítit nádech olympiády, což je sen každého sportovce. I když jsme chtěli dojít dál, tak jsme za bronz rádi a moc si ho vážíme,« uvedl Rýpar.

(koz, čtk)