Home Sport Satková má bronz a vede celý seriál Světového poháru

Satková má bronz a vede celý seriál Světového poháru

FOTO - ČTK/Ondřej Deml

AKTUALIZOVÁNO

Kanoistka Martina Satková obsadila na Světovém poháru ve vodním slalomu v Krakově třetí místo. Česká reprezentantka navázala na bronz z úvodního závodu minulý týden v Troji a ujala se vedení v seriálu. Úřadující mistr světa Václav Chaloupka byl ve velmi vyrovnaném závodě mužů pátý.

Třiadvacetiletá Satková dnes ve finále inkasovala dvě trestné sekundy za dotyk branky a s časem 107,83 zaostala o 4,5 vteřiny za vítěznou Mallory Franklinovou z Velké Británie. Druhou příčku obsadila Marjorie Delassusová z Francie.

K druhému umístění na pódiu v kariéře pomohlo Satkové i selhání olympijské šampionky Jessiky Foxové z Austrálie. Vítězka semifinále se vracela do neprojeté branky, nabrala velkou ztrátu a skončila až pátá.

»Když jsem dojela, tak jsem lítostně zamávala, protože to nebyla dobrá jízda. Ale holky za mnou to pokazily a tím pádem mám bronz,« uvedla v nahrávce pro média Satková, která se před týdnem v Troji poprvé ve Světovém poháru dostala na stupně vítězů.

»Něco takového jsem nečekala. Minulý týden to bylo obrovské překvapení, ale je to super. Loni jsem měla problém se do finále vůbec dostat a pochybovala jsem o sobě. Teď je to druhý svěťák, druhé finále a ještě druhá medaile. Jsem moc ráda,« dodala.

Satková se díky druhému bronzu ujala vedení v průběžném pořadí SP. Na kontě má 100 bodů a před Franklinovou, která triumfem oslavila dnešní 28. narozeniny, vede o šest bodů.

Čistá jízda Chaloupky

Chaloupka zajel čistou jízdu, ale čas 93,90 na medaili nestačil. Za prvním Nicolasem Gestinem z Francie, který navázal na druhé místo z Prahy, zaostal o 76 setin sekundy. Druhý byl olympijský vítěz Benjamin Savšek ze Slovinska, třetí Brit Adam Burgess, na nějž Chaloupka ztratil 41 setin.

»Jízda nebyla povedená jako v semifinále. V některých pasážích jsem ztratil, místo abych tam čas nahnal. Mrzí mě to, protože medaile i zlato bylo blízko. Pět nás skončilo ve vteřině… Ale jsem rád, že jsem byl ve finále a podal jsem slušný výkon,« uvedl Chaloupka.

Na příštím závodě v Tacenu se Chaloupka nepředstaví. »Mám nějaké studijní povinnosti a také cítím, že jsem toho neodjel v tréninku tolik, kolik bych potřeboval. Takže si chci dát ještě těžší týden v Praze,« vysvětlil.

Fišerová chyběla ve finále

Ve finále v Polsku chyběla vítězka úvodního pražského závodu Tereza Fišerová. Bronzová medailistka z nedávného mistrovství Evropy vypadla stejně jako Jana Matulková a mezi muži Lukáš Rohan v dopoledním semifinále.

»Vršek byl docela dobrý, pak ale přišla chyba, hrozně jsme podjela bránu a věděla jsem, že z toho je velká ztráta. Ale taky jsem věděla, že jestli to mám prodat, tak teď. Pořád jsem jela na co nejlepší umístění, chtěla jsem co nejlepší čas,« řekla Fišerová.

(čtk)