Home Sport Semifinále láká na hvězdný souboj: hlavní favorit proti obhájci titulu

Semifinále láká na hvězdný souboj: hlavní favorit proti obhájci titulu

FOTO - hcdynamo.cz

Obhájce titulu má před sebou v play off v cestě extraligou dalšího velkého předsezonního favorita na titul. Poté, co Oceláři Třinec, šestý tým po základní části, vyřadil ve čtvrtfinále Spartu, utká se v ostře sledované semifinálové sérii proti lídrovi základní části z Pardubic a podle sázkařů největšímu adeptovi na zvednutí kýženého poháru.

Dynamo přitom nehrálo finále dlouhých 11 let, kdežto Oceláři mají za sebou tři tituly v řadě a v boji o zlato scházeli naposledy v roce 2017. Jenže předsezonní posilování i první místo po 52 kolech ukázaly, že Pardubice jsou skutečně v kurzu.

»Mají podobně jako Sparta kvalitní tým s dlouhou historií, ale my se budeme soustředit hodně na sebe. Bude to dobrá série,« řekl na klubovém webu Daniel Voženílek, jeden z hrdinů série proti Spartě. Jako pardubický rodák by mohl mít speciální motivaci, ale sám to odmítá. »Začínal jsem tam hrát s hokejem, ale už tam nějakou dobu nehraju ani nežiju. Samozřejmě se ale přijdou na zápasy podívat příbuzní, na to se těším. Ale že by to bylo něco jiného než třeba proti Spartě, to asi ne,« dodal Voženílek.

Pardubice si poradily ve čtvrtfinále 4:0 s Olomoucí, Třinec nejprve v předkole porazil 3:0 na zápasy Litvínov, aby si následně poradil se Spartou 4:2 v sérii. »Bude to jeden z nejtěžších soupeřů, který nás mohl potkat. Systém, který mají, jsme tam s Vencou Varaďou učili pět let a kluci to tam prostě mají zažité. Za pět let na to nikdo nenašel recept. Samozřejmě v hlavách něco máme a uvidíme, jak to bude fungovat,« řekl před startem série na stránkách Dynama asistent trenéra Marek Zadina, jenž před sezonou přišel do Dynama právě z Třince, se kterým vyhrál jako trenér tři mistrovské tituly.

»Musíme se připravit jako tým. To pro nás bude nejdůležitější. Ať hrajete s kýmkoli, play off je o týmu, soudržnosti. Navzájem si na ledě pomoct, být obětavý a hrát jeden pro druhého. Určitě jsme pozitivně natěšení a nahecovaní, stejně jako před čtvrtfinále. Na tuhle fázi sezony se těšíme celý rok, kvůli tomu hrajeme hokej, abychom mohli v bitvě o medaile podat co nejlepší výkon,« těší se obránce David Musil, který spolu se Zadinou působil v organizaci Ocelářů.

Zápasy Pardubic s Třincem se na východě Čech odehrají zítra a v pondělí, druhá série mezi Vítkovicemi a Hradcem Králové stratuje v úterý v Ostravě.

(koz)