Skvělá Ledecká na lyžích! Třetí místo v super-G v Norsku

AKTUALIZOVÁNO

Lyžařka Ester Ledecká skončila třetí v superobřím slalomu na Světovém poháru v Kvitfjellu a vybojovala první stupně vítězů od návratu po zranění klíční kosti. Olympijská vítězka v této disciplíně z Pchjongčchangu 2018 vylepšila v několikrát přerušeném a nakonec předčasně ukončeném závodě sobotní čtvrtou příčku. Zvítězila Italka Federica Brignoneová, na niž Ledecká ztratila 79 setin sekundy. Druhá byla Švýcarka Lara Gutová-Behramiová.

Osmadvacetiletá Ledecká se vrátila na stupně vítězů po více než dvou letech. Naposledy skončila druhá ve sjezdu v Crans Montaně v únoru 2022. V norském středisku se dnes vypořádala s opakovaným přerušením kvůli mlze a před čtvrtou Norkou Kajsou Vickhoffovou Lieovou dojela s náskokem šesti setin sekundy.

»Je to samozřejmě senzační výsledek,« řekla Ledecká v nahrávce pro média. »Byl to těžký a dlouhý den. Myslela jsem si, že dnes ještě půjdu do posilky, ale to už asi nestihnu a budu ráda, když stihnu večeři. Bylo to ale fajn,« doplnila.

Ledecká vybojovala pódiové umístění v lyžařském seriálu SP podeváté v kariéře a podruhé v superobřím slalomu, který dokázala vyhrát před čtyřmi lety ve Val d’Isére. Na snowboardu má na kontě dalších 37 medailových výsledků v paralelních disciplínách.

»Jsem strašně šťastná, že mám za sebou tak skvělý tým, rodinu a tolik sponzorů, kteří mi věří. Přestože byl start sezony kostrbatý, byla jsem dlouho nemocná a řešili jsme každý závod, tak jsme se dostali do místa, kdy jsem schopná zajet pódium. V posledních dvou závodech jsem dokázala, že jsem schopná lyžovat hodně rychle,« uvedla Ledecká.

Program druhého superobřího slalomu v Kvitfjellu se natáhl na více než dvě a půl hodiny. Kvůli mlze pořadatelé závod několikrát přerušili. Po jedné z pauz se ujala vedení Brignoneová, vítězka sobotního závodu Gutová-Behramiová se za ni zařadila s mankem 61 setin.

Ledecká čekala s číslem 19 na start ještě déle. Přestávkami se ale nenechala rozhodit. Stejně jako v sobotu se jí vydařil závěrečný úsek tratě, v cíli se objevila na třetí pozici se ztrátou 18 setin na Gutovou-Behramiovou a na tom už se nic nezměnilo. Do závodu nakonec nastoupilo 41 lyžařek, zbylých sedm už pořadatelé na sjezdovku nepustili.

»Udělala jsem trochu chybu, že jsem dorazila na start už před první závodnicí, abych se podívala, jak ostatní pojedou. Nevěděla jsem, že to ale s počasím bude takové, a pak jsem tam čekala skoro dvě hodiny. Nebylo to ideální, protože nahoře není žádné hospitality, kde bychom si mohly sednout nebo se ohřát,« líčila Ledecká.

Před startem se snažila udržet v pohodě. Cvičila, poskakovala a dělala dřepy. »Když jsem pak jela, bylo to zvláštní. Když dvě hodiny někde postáváte, poskakujete a pak se máte řítit stovkou z kopce dolů, je to dost divný pocit,« doplnila.

Třiatřicetiletá Brignoneová zaznamenala v SP čtvrté vítězství v sezoně a 25. v kariéře, díky němuž se osamostatnila od krajanky Sofie Goggiaové na pozici nejúspěšnější italské závodnice. Udržela se také ve hře o malý křišťálový glóbus za disciplínu. V čele zůstala Gutová-Behramiová, která má náskok 69 bodů na druhou Rakušanku Cornelii Hütterovou, Brignoneová ztrácí dalších pět. V celkovém pořadí SP se italská lyžařka posunula na druhé místo před zraněnou Mikaelu Shiffrinovou, za Gutovou-Behramiovou zaostává o 326 bodů.

Světový pohár bude pokračovat příští týden ve švédském Aare. Na programu bude obří a klasický slalom.

(čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy