Home Sport Slavia mění vedení. Prvním místopředsedou je Říha, střídá Syrovátku

Slavia mění vedení. Prvním místopředsedou je Říha, střídá Syrovátku

Martin Říha FOTO - slavia.cz

Prvním místopředsedou fotbalové Slavie se stal Martin Říha. Muž, který v klubu dosud působil jako sportovně technický ředitel a generální sekretář, ve funkci nahradil Tomáše Syrovátku. Ten nicméně zůstává i nadále členem představenstva. Slavia o tom informovala na svém webu.

Říha je ve Slavii od roku 2020, od minulého roku působil i v představenstvu. Předtím vedl legislativně právní oddělení Fotbalové asociace ČR. »Nesmírně si vážím možnosti stát v čele nejstaršího profesionálního klubu v České republice. Pevně věřím, že společně s celým červenobílým týmem navážeme na slavné historické i novodobé úspěchy. Pro mě i moji rodinu znamená Slavia vše,« řekl vystudovaný právník Říha.

Bývalý investigativní novinář Tomáš Syrovátka nastoupil do Edenu v roce 2015. Tehdy jako manažer odpovědný za marketing a komunikaci s novináři a fanoušky. Od dubna 2016 se pak posunul do pozice místopředsedy představenstva klubu.

»Tomáš byl mým klíčovým spolupracovníkem při záchraně klubu a v mimořádně úspěšné éře Slavie v posledních letech. Patří mu poděkování akcionářů a všech červenobílých fanoušků. Respektuji jeho rozhodnutí, ale těším se na další spolupráci v představenstvu Slavie. Náš přístup inspiroval mnohé kluby ve střední Evropě, protože jsme dokázali, že i tak malý klub v porovnání s evropskými velkokluby se může pravidelně účastnit a postupovat do dalších kol prestižních evropských fotbalových soutěží,« poděkoval šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

»Jsem nesmírně vděčný za to, že mi Jaroslav Tvrdík před více než sedmi lety dal příležitost být u záchrany a následného historického rozkvětu mého milovaného klubu. A že jsem měl tu čest stát po jeho boku. Po více než sedmi letech nonstop práce jsem se rozhodl zvolnit a věnovat se kromě klubu i svojí rodině a zdraví. Jako člen představenstva ale budu i nadále žít s klubem mého srdce. Navíc mám radost z toho, že mé místo přebírá Martin, kterého jsem pomohl do klubu přivést,« uvedl Syrovátka.

Slavia je v aktuální prvoligové tabulce první. Má však stejně bodů jako druhá Sparta, která má horší skóre. Oba kluby se utkají již za necelé dva týdny v derby na Letné.

(koz)