Home Sport Smekám před týmem, jak jsme to odpracovali, řekl sparťan Horák

Smekám před týmem, jak jsme to odpracovali, řekl sparťan Horák

Roman Horák právě střílí vedoucí branku Sparty. FOTO - ČTK/Roman Vondrouš

Osmé vystoupení od návratu kouče Miloslava Hořavy na střídačku, osmá výhra, v součtu maximum 24 bodů. Hokejisté Sparty protáhli vítěznou sérii o další zápas i na ledě Mladé Boleslavi. Na včerejší úspěch se ale hodně nadřeli a i v pozápasových komentářích se shodli, že herně navrch měl soupeř. Útočník Roman Horák v rozhovoru s novináři vyzdvihl, že i přesto Pražané svůj úkol zvládli.

V Mladé Boleslavi se včera odehrála hodně tuhá bitva. A těsnou výhru 2:1 si museli sparťané tvrdě vybojovat. »Smekám před všemi hráči a před Kovim za to, jak jsme to odpracovali. I když jsme nebyli lepší, našli jsme cestu, jak ten zápas vyhrát,« ocenil Horák.

Souhlasil s hodnocením trenéra Hořavy, že klíčovou roli sehrál brankář Jakub Kovář. »Byly tam pasáže, kdy jsme tahali za kratší konec a Boleslav byla lepší. Měli lepší pohyb a vyhrávali osobní souboje, my jsme to ale dokázali ustát, potom jsme odskočili na 2:1 a pak jsme to ubránili. Výborný výkon,« řekl Horák.

Sparťanům patřil vstup do utkání, právě Horák ho umocnil vedoucím gólem, jenže po chybě Michala Moravčíka a vyrovnání Róberta Lantošiho se karta začala obracet. »Nástup byl z naší strany docela dobrý, dali jsme i první gól. Pak přišla ta chyba, která se ale stane. Oni ji potrestali, misky vah se tím překlopily na jejich stranu a domácí byli prostě lepší,« přiznal Horák.

Na jeho desátém gólu sezony měl zásadní podíl David Tomášek, který ho ideálně našel střílenou nahrávkou. »Já se jen snažil tam vytočit, protože mě hlídal obránce. Věděl jsem, že už to tam bude házet na bránu a našel mě naprosto parádně. Já se jen otočil, bouchlo mě to do hokejky a byl z toho gól. Od Tomase vážně výborná práce,« chválil Horák.

Povedená souhra byla tak trochu i potvrzením pohody, v jaké útočná formace, kterou doplňuje Erik Thorell, aktuálně hraje. »Je to i vidět, že jsme si sedli. Samozřejmě tím, jak se daří celému týmu, tak když tam padají nám nějaké góly, je to jedině plus. Ale je to o té celkové práci, jak pracujeme na tréninku, je to všechno dohromady. Kluci jsou oba skvělí hráči; výborní na puku a do kombinace. A já jsem rád, že s nimi mohu hrát, je to čest.«

Všichni tři se výborně doplňují. »Teď už spolu hrajeme pohromadě pár zápasů. Už jsme spolu sice začali ze začátku pár sezony, ale pak se to trošku měnilo. Když to nejde týmově, hledají se jiné vazby, ale teď si to sedlo. A věřím, že máme nějaký náběh na to, abychom mohli takhle pokračovat i dál,« dodal Horák.

I jemu osobně přiskakují rychle body a je s 22 body (10+12) nejproduktivnějším hráčem týmu právě před Tomáškem. »To sebevědomí pak roste. Ale je to o tom, jak se daří celému týmu. Když hraje dobře tým, hraje se vám pak snadněji, než když jsme byli na 13. místě a bylo to z naší strany takové kostrbaté. Teď máme osm výher v řadě, ale začíná to opravdu od té každodenní práce, kterou teď děláme,« zdůraznil Horák.

Všichni se chytili za rypák…

Pražané jako kdyby s příchodem Hořavy pochopili, že hokejem se lze bavit, ale bez dřiny to nepůjde. »Stoprocentně. Když vám vyhodí během sezony trenéry, tak všichni vidí, že je to průser a vztyčený prst. Všichni se chytli za rypák, přišel pan Hořava, který tomu dal řád, všichni ho ohromně respektují a makají na sto procent. Začíná si to sedat. Také ale víme, že po těch osmi výhrách teď bude každý zápas těžší a těžší, protože vás chce každý tým o to víc porazit a tu sérii vám ukončit. Každý další zápas tak do toho musíme dát víc než ten druhý tým,« řekl Horák.

Ví, že ubrat byť jen pár procent může být problém, ale věří, že Pražané nepoleví. »Je to pak ale o té mentální síle celého týmu i každého jednotlivce. Jak jsem říkal – každý zápas to bude těžší a těžší. Teď jedeme do Litvínova a tam to bude zrovna tak to samé – tam na nás budou chtít vlítnout a porazit nás. Zase musíme obléci montérky a jít do práce. Pan Hořava by rychle poznal, kdybychom z toho výkonu pár procent ubrali,« pousmál se Horák.

(koz, čtk)