Snový debut Juráska i Čvančary. Rivalitu mezi »S« hráči neřešili

Levý obránce Slavie David Jurásek prožil při výhře 3:1 nad Polskem debut snů. V prvním zápase za reprezentaci si vysloužil ocenění pro hráče zápasu, navíc povedený výkon vyšperkobal asistencí.

»Zatím to ještě vstřebávám. I když teď už si to spíš užívám, protože vím, co se nám povedlo. Podařilo se nám porazit Poláky a povedl se mi celkem dobrý výkon. Z toho mám určitě radost,« řekl Jurásek na svazovém webu.

O tom, že si připíše premiéru v A-týmu, věděl 22letý fotbalista, již od středy. Neřekl to ale nikomu ze svého okolí, aby se vyhnul nervozitě. Což se mu nakonec povedlo. »Nebyl jsem vůbec nervózní. Hodně mi s tím pomohli kluci v kabině i trenéři. Když máte kolem sebe tolik zkušených borců a nejlepší hráče České republiky, tak vám to pomůže,« uvedl Jurásek.

Všechny tři góly dali na stadionu v Edenu sparťané, navíc Jurásek kooperoval celý zápas na levé straně se stoperem Ladislavem Krejčím. »Tady jde klubová rivalita stranou. Samozřejmě se popichujeme, ale v zápase jsme spoluhráči, kamarádi,« uvedl Jurásek.

Debut v A-týmu si včera odbyl i sparťan Tomáš Čvančara, kterému právě Jurásek přihrál ve 3. minutě na druhou branku v polské síti. »Tohle je sen. Dát po třech minutách při prvním startu v reprezentaci gól, o tom se mi ani nezdálo,« přiznal dvaadvacetiletý forvard. Ani on prý nervózní nebyl. »Myslel jsem si, že budu mít před zápasem nějaké mravenčení v nohách, ale nebylo ani to,« řekl Čvančara, který se v útoku doplňoval s klubovým spoluhráčem Janem Kuchtou. Po vyhraném zápase si tak paradoxně vychutnali děkovačku před tribunou sever, kde má své tradiční místo slávistický »kotel«. »Bylo to poprvé a naposledy,« smál se Čvančara. Derby pražských »S« je na programu již za tři týdny, ovšem na Letné…

(koz)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy