Home Sport Sörensena jsem nechtěl zranit, hájil se po kriminálním faulu plzeňský Chorý

Sörensena jsem nechtěl zranit, hájil se po kriminálním faulu plzeňský Chorý

Nejdiskutovanější zákrok fotbalového víkendu... FOTO - ČTK/Miroslav Chaloupka

Útočník Tomáš Chorý se ohradil proti obviněním, že v sobotním ligovém duelu se Spartou (0:1) chtěl zranit stopera Asgera Sörensena. Sedmadvacetiletý fotbalista to uvedl v prohlášení na webu Plzně.

Chorý udeřil soupeře hlavou v souboji v závěru prvního poločasu. Rozhodčí Černý faul neodpískal a nezasáhl ani videorozhodčí Franěk. Podle komise rozhodčích šlo o jasné vyloučení a Fraňka ihned po utkání stáhla z nominace na další zápasy.

Plzeňský útočník se stal terčem kritiky, že chtěl Sörensena zranit. Proti tomu se však ohradil. »V první řadě bych chtěl ujistit, že jsem v žádném případě do zmíněného souboje nešel s úmyslem protihráče zranit,« řekl Chorý.

»V situaci z prvního poločasu na mě mířil dlouhý balon, věděl jsem, že jde do mého prostoru a automaticky jsem byl připravený podstoupit souboj s cílem vyhrát hlavičku a trefit míč směrem do vápna,« přidal.

»Míč se mi na chvíli ztratil ve světle reflektoru, počítal jsem s tím, že jde mezi nás, ale nakonec propadl za nás a došlo ke srážce. I já jsem měl v první chvíli obavu, jestli jsem se nezranil a byl trochu dezorientovaný,« dodal.

Chorý zdůraznil, že rozhodně neměl v úmyslu Sörensena zasáhnout. »Vím, že to i ve zpomalených záběrech vypadá blbě, nicméně vyvracím jakýkoli záměr protihráče zranit,« prohlásil.

»Pokud mi někdo něco takového podsouvá, musím se proti tomu ohradit a přidat i mé vysvětlení. Sörensenovi jsem se ihned po zápase prostřednictvím jeho spoluhráče omluvil,« přidal Chorý.

(koz, čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here