Home Sport Sparta prodloužila s Priskem kontrakt až do roku 2026

Sparta prodloužila s Priskem kontrakt až do roku 2026

Vedení fotbalové Sparty dnes podepsalo nový kontrakt s hlavním trenérem Brianem Priskem. Dánskému stratégovi byla prodloužena smlouva až do roku 2026, přičemž spolu s ním se na další tři roky upsali letenskému klubu také asistent trenéra Lars Friis a vedoucí fyzické přípravy Christian Clarup. Sparta o tom informovala na svém webu.

Priske přišel do Sparty v létě minulého roku a podepsal dvouletou smlouvu. Šestačtyřicetiletý kouč po počátečních rozpacích hned v první sezoně na lavičce ukončil devítileté čekání Sparty na mistrovský titul.

»Brian je skvělý trenér i člověk, se svým realizačním týmem dokázal vrátit Spartě sebevědomí a hrdost. Chtěl bych vyzdvihnout jeho pracovitost a pokoru. Vážím si naší spolupráce a věřím, že společně můžeme být ještě úspěšnější,« řekl výkonný místopředseda představenstva Sparty František Čupr.

»V Brianovi jsme našli správného člověka, který, jak věříme, přinese Spartě další úspěchy. Jeho odbornost, vášeň a to, jak se identifikoval se Spartou, je patrné hned na první pohled. Do budoucna nám tento krok přináší stabilitu, nadále pokračujeme v cestě, kterou jsme si vytyčili. Věříme, že Brian získá pro Spartu další titul, že bude nadále rozvíjet naše hráče a že budeme i v budoucnu schopni vyhrávat i evropské zápasy proti kvalitním soupeřům,« připojil sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický.

Sparta v současné době vede prvoligovou tabulku o dva body před Slavií, navíc hraje základní skupinu Evropské ligy. V jedenácti kolech FORTUNA:LIGY ztratila jen čtyři body za remízy na Slavii a v Teplicích, kde hrála celý poločas o desíti.

»Ve Spartě se cítím být velmi šťastný, proto pro mě bylo jednoduché přijmout nabídku k pokračování spolupráce. Vnímám, jak jsem klubem přijímaný, jak je tady hodnocena moje práce, vidím, jak klub funguje. Stále také vidím hodně prostoru další pro progres. Všichni se koukáme do budoucnosti se stejnými cíli,« pochvaloval si nový kontrakt Priske.

»To, co se nám do této chvíle podařilo, vnímám jako týmový úspěch. Dokázali jsme díky zapojení všech lidí v klubu a u A-týmu propojit dvě kultury – českou a dánskou, opravdu jsme všichni tvrdě pracovali. Bez ohledu na to, zda jsme měli dobré výsledky, nebo jsme prožívali těžší okamžiky. Toho si vážím. Máme před sebou další výzvy,« připojil Priske.

Potěšilo ho, že spolu s ním podepsali i oba jeho nejbližší dánští spolupracovníci. »Pro mě osobně je to samozřejmě velmi důležité, protože jsou to dva lidé, kteří mají veškerou mojí důvěru a také z fotbalového hlediska prokázali své kvality. To je nezbytné pro mě i pro nás, abychom opět dosáhli toho, co se nám podařilo. Od prvního dne říkám, že má práce není dílem jednoho člověka. Abychom dosáhli něčeho jako klub, tak je vždy třeba týmového úsilí. Tito dva byli a jsou nesmírně důležití, při procesu přenášení naší filozofie do realizačnímu týmu a do mužstva. Zároveň jsou oba kapacitami ve svých profesích. Jsem proto opravdu rád, že také chtěli prodloužit smlouvu a zůstat nejen se mnou, ale hlavně se Spartou. Bylo pro mě zásadní, aby se z toho, že jsou součástí Sparty, cítili stejně šťastní jako já A zároveň byli neustále vysoce motivovaní čelit novým výzvám, které před námi jsou,« řekl Priske.

Před angažmá na Letné vedl bývalý dánský fotbalový reprezentant jako hlavní trenér Antverpy a Midtjylland, se kterým v sezoně 2019/20 vyhrál dánskou ligu. Následně si s klubem poprvé v historii zahrál hlavní fázi Ligy mistrů, což se mu zatím se Spartou nepovedlo, když jeho svěřenci ve 3. předkole vypadli až na penalty s FC Kodaň.

(koz)

FOTO – sparta.cz

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here