Home Sport Sparta uzavřela »smír« s fanoušky, kotel ukončil bojkot domácích duelů

Sparta uzavřela »smír« s fanoušky, kotel ukončil bojkot domácích duelů

Fotbalová Sparta dnes na svém webu oznámila, že umožní fanouškům, kteří dostali trest zákazu vstupu na domácí utkání, dřívější návrat na stadion. Podmínkou je, aby splnili stanovená kritéria. Na vstřícný krok reagoval »kotel«, který bojkotoval domácí zápasy pro údajně nepřiměřené tresty, tím, že od 2. dubna, kdy se na Letné uskuteční duel Sparta – Brno, začne zase plně fandit.

Klub spustí program k 1. července a zažádat o zařazení do něj budou moct fanoušci, kteří budou mít v té době aktivní (první) zákaz vstupu na domácí utkání. Od léta pak budou moct o vstup do projektu (minimálně tři měsíce od aktivace takového opatření) zažádat další zájemci, pokud budou tímto způsobem vyřazeni z návštěvy domácích utkání. Fans s platným zákazem vstupu obdrží od klubu nejpozději v červnu tohoto roku dopis s informací o možnosti přihlášení.

»Práce s fanoušky je pro klub prioritou, záleží nám na komunikaci s naším publikem. V případě rizikového jednání na tribunách přistupujeme k represivním krokům, zároveň ale budeme poskytovat možnost se na stadion vrátit. Domníváme se, že jsou v našich řadách fanoušci, kteří si zaslouží druhou šanci,« uvedl sparťanský generální ředitel František Čupr.

»Jde o koncepční krok, který jsme konzultovali se zahraničními kluby, které patří mezi špičku v práci s diváky. Inspirovali jsme se například v Holandsku. Stanovili jsme si dva cíle: za prvé chceme i skrze tento program a edukaci nadále pracovat na celkovém zlepšení bezpečnosti na stadionu. Za druhé chceme dát publiku najevo, že umíme projevit empatii, když fanoušek udělá chybu, má zájem ji napravit a nadále chce podporovat klub přímo z tribuny,« připojil Tomáš Křivda, člen představenstva Sparty a ředitel komerčního úseku.

Program bude vystavěn individuálně podle konkrétního přečinu, jehož se daný příznivec dopustil. Na náklady klubu absolvují fanoušci školení – například zdravotní kurz – ale také přednášky nebo dobrovolnické práce. Po dobu programu získají kredity a klub na základě vyhodnocení účasti může absolventovi zkrátit trest až o 70 procent z původní délky. S tímto projektem se ztotožňují i zástupci ultras. »Od příštího domácího zápasu se vracíme na svá místa,« informovali dnes na sociální síti.

(koz)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here